• Головна
  • Двох маломобільних людей з Краматорська та Дружківки евакуював екіпаж “Схід SOS”
15:02, 16 жовтня

Двох маломобільних людей з Краматорська та Дружківки евакуював екіпаж “Схід SOS”

Евакуаційний екіпаж “Схід SOS” вивіз двох маломобільних людей з Краматорська та Дружківки. Їх відвезли до шелтера в Дніпрі, далі їм шукатимуть прихисток у будинку для літніх людей. Евакуаційники кажуть, заявки на отримують щодня з різних сіл та міст Донеччини. Як відбувається евакуація людей з інвалідністю на Донеччині — у репортажі Суспільного.

У Краматорську члени евакуаційного екіпажу допомагали виїхати 86-річній Валентині, жінка самостійно не може ходити. На підмогу приїхав її син Олександр з Умані. Евакуація, Краматорськ, Донецька область, 14 жовтня 2024 рік.

86-річна Валентина місяць планувала евакуюватися, каже, головна причина через, яку виїздить — постійні обстріли міста.

“Бомблять. Раніше не могла виїхати. Стріляють вже”, — каже жителька Краматорська Валентина.

У Краматорську залишається рідний брат та племінниця, каже чоловік, планують евакуюватися також. Олександр розповів — взяли лише зимовий одяг для Валентини.

“Все тут взяли. Її теплий одяг, щоб їй там було. Памперси взяли, ліки взяли”, — каже син Валентини, Олександр.

Син Валентини Олександр евакуювався на початку повномасштабного вторгнення до Умані, каже, поїде з матір’ю до Дніпра.

“Інсульт у неї був. Я сюди приїхав з Умані, щоб її забрати, тому що обстрілюють місто, тут залишатися небезпечно. Якщо дружина домовиться, то в Умань заберемо її, а якщо ні, то нам сказали може Вінниця, Івано-Франківськ”, — говорить переселенець з Краматорська Олександр.

Евакуація чоловіка з інвалідністю з Дружківки

Евакуаційники Роман та Едуард приїхали евакуювати у Дружківку Олександра. Чоловік не говорить та може лише сидіти, розповідає його дружина Наталія. Жінка каже, спочатку евакуює чоловіка, потім — виїде й сама. 

“Я дала йому одяг, щоб переодягнувся: шкарпетки, катетери, сечоприймач, одяг, рушники, зубну пасту. Гігієнічні засоби дала. Все поклала в сумку. Знаю, що в Дніпро зараз, а потім в будинок для літніх людей. Я поїду в Дніпро, може тижня через півтора заїду”, — каже жителька Дружківки Наталія.

Олександра відвезуть до Дніпра, а далі шукатимуть прихисток у будинку для літніх людей, каже Наталія.

“Все буде гаразд. Найголовніше — що тебе в безпечне місце відправляю”, — зазначила жінка.

Член евакуаційного екіпажу “Схід SOS” Едуард Скорик розповідає, заявки на евакуацію з різних сіл та міст Донеччини вони отримують щодня.

“Сьогодні в нас три людини, дві з них маломобільні, лежачі. Ну й один чоловік супроводжує свою матір. Зараз ми веземо людей у Павлоград, там вони пройдуть реєстрацію і поїдуть на розселення, на тимчасове розселення у Дніпро. Конкретно наш екіпаж на це і налаштований, на групу маломобільних людей, і з інвалідністю, лежачих”, — зазначив член евакуаційного екіпажу “Схід SOS” Едуард Скорик.

За словами Едуарда Скорика, евакуаційники їхньої організації допомагають евакуюватися родинам з дітьми, людям з інвалідністю та людям із домашніми тваринами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружківка
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...