16:15, 7 жовтня 2023 р.
Харків і війна: як живе місто через рік після великого осіннього контрнаступу
Харків через рік після контрнаступу відбудовується та заліковує рани війни.
У вересні 2022 року розпочалася контрнаступальна операція Сил Оборони України на території Харківської області, яка була частково окупована російськими військами. Ворог з лютого 2022 року значно просунувся і впритул підступив до Харкова, який постійно перебував під обстрілами. Нашим військовим вдалося провести блискавичну операцію і за короткий час деокупувати майже всю Харківську область та частину Донецької. Це сприяло поверненню додому не тільки харків’ян, але й мешканців північної частини Донеччини.
Сьогодні ми розкажемо, як живе Харків через рік після вдалої операції і покажемо, як виглядає місто, скалічене війною.
У місті набагато спокійніше, ніж рік тому, адже ворожа артилерія вже не дотягується до міської забудови. Додому повернулись харків’яни, які були вимушені тікати та рятуватись від обстрілів, які не вщухали з початку повномасштабного вторгнення. Проте велика частина людей все ж ще побоюється їхати на Харківщину. Тут час від часу стаються російські удари, нальоти безпілотників, під вогнем прикордонні населені пункти. Лякає і близькість країни-агресорки та лінії фронту.
Місто не виглядає пустим, вдень тут їздять доволі багато автівок, ходять люди. Проте місцеві кажуть, що Харків не такий, як раніше. Його назавжди змінила війна. Неозброєним оком це можна помітити, прогулюючись центральними вулицями. Пошкоджені будинки, вибиті вікна та посічений осколками асфальт нагадують про ті страшні часи, коли харків’янам фактично доводилось жити у підвалах.
Попри це місто виглядає досить затишним та прибраним. Яскраві клумби з розмаїттям квітів, дерев і зелені були і залишаються однією з головних принад Харкова. Парки хоч і не збирають сьогодні багато відвідувачів, слугують місцем відпочинку і прогулянок батьків з малечею.
Доглянуті фасади вступають у різкий контраст з розбитими будівлями та забитими вікнами. На асфальті де-не-де зустрічаються “касетні квіти”.
Місцеві пам’ятники позакладали мішками з піском, як і в інших містах, аби ворожі снаряди їх не зруйнували.
Проїзд у громадському транспорті Харкова залишається безкоштовним. Його дотують з бюджету міської територіальної громади. Метрополітен, який на початку вторгнення слугував укриттям та тимчасовим житлом для містян, сьогодні виконує свою звичайну функцію. Триває ремонт на деяких станціях.
Тут часто звучать сирени і час від часу стаються обстріли. А ще не завжди працюють онлайн карти, аби збити з пантелику ворога. Найбільша загроза для міста - вильоти ракет з російського Бєлгорода.
Не тільки в центрі можна знайти сліди війни і руйнувань, які вона за собою приносить. Від військових дій сильно постраждали околиці міста. Сумнозвісна Північна Салтівка розташована на виїзді з Харкова у бік росії, тому під час наступу ворога вона зазнавала потужних обстрілів. Сьогодні цей район потрошки оживає, тут можна помітити будівельні крани, які відновлюють зруйновані багатоповерхівки.
Загальна сумка збитків, яку окупанти завдали місту - щонайменше $9 мільярдів, але ця сума є досить приблизною і з кожним обстрілом збільшується. На сьогодні у місті близько 500 будинків не підлягають відновленню.
Попри важку ситуацію, Харків відновлюється, латаючи рани війни. Перебуваючи тут, відчуваєш особливу атмосферу міста, його душу, яку наповнюють місцеві мешканці. Люди побоюються, що війна знову сюди повернеться, проте живуть з надією на краще майбутнє.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:23
22 листопада
12:38
22 листопада
07:24
22 листопада
16:15
20 листопада
19:48
18 листопада
14:45
18 листопада
live comments feed...