13:09, 30 травня 2023 р.
Чому росія змінила тактику масованих обстрілів, і чи справді в неї закінчуються ракети
З жовтня 2022 року Україна потерпала від масованих ракетних обстрілів з боку росії. Окупанти таким чином хотіли знищити енергосистему країни. Але така тактика не допомогла, і росіяни від неї відмовилися.
У 2023 році українці почали помічати, що масовані ракетні атаки, які росія влаштовували чи не через день з жовтня 2022 року, порідшали. А згодом ворог змінив тактику і почав застосовувати комбіновані засоби - ракети та безпілотники.
Чим же обумовлені такі зміни? І чи справді росія поміняла тактику масованих обстрілів? Ми проаналізували заяви високопосадовців та військового командування з цієї теми починаючи з січня 2023 року.
Росія почала змінювати тактику обстрілів України
Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону 1 січня повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький:
“Ми бачимо вплив економічних санкцій на російську федерацію. Вони намагаються обійти санкції, завезти комплектуючі, але це не так просто зробити”
За його словами, у росіян був дефіцит балістичних ракет “Іскандер” та “Калібрів”, зменшилася кількість крилатих ракет повітряного базування Х-101, Х-555.
Попри зменшення обсягів виробництво ракет в росії не припиняється:
“Ми знаходимо уламки ракет, виготовлені в четвертому кварталі 2022 року. Значить, вони виробляються і зразу надаються у війська, щоб здійснювати обстріли наших об'єктів”, - сказав Скібіцький.
Ворог почав комбінувати та змінювати тактику, застосовуючи в різних конфігураціях й іранські БПЛА, і ракети старого типу, і високоточні балістичні ракети та перероблені ракети С-300. Також ворог почав відчувати дефіцит РСЗВ:
“Якщо ми говоримо про суходіл, то це насамперед РСЗВ “Смерч”, “Ураган” і навіть артилерійські снаряди калібру 122 мм, 152 мм. Головне управління розвідки МО України постійно фіксує заходи росії з поповнення саме цими боєприпасами з інших країн. Велику кількість вони завезли з білорусі і дуже активно працюють з іншими країнами, щоб знайти запаси”, - повідомив Скібіцький.
Росія намагається змінити тактику ракетних обстрілів України
Про це 27 лютого розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк.
За даними ГУР та Міноборони, у москви станом на кінець лютого залишалося менше ніж 100 високоточних крилатих ракет, які найчастіше використовуються при обстрілах - “Калібр”, Х-101, Х-555. Обсяги виробництва не встигали за тою динамікою, з якою росія витрачала їх до середини лютого.
“Вони там не досягли жодного стратегічного успіху, 95% сухопутних військ рф так чи інакше бере участь в агресії проти України - у них немає чим і немає кому воювати. Тому росіяни вирішили збільшити свій наступальний потенціал застосуванням авіації”, - заявив Андрій Черняк.
За словами представника воєнної розвідки України, ракет у рф ще тисячі, але вони використовують їх набагато більше, ніж виробляють:
“За місяць вони зараз можуть виготовити не більше ніж 30-40 ракет. Ті старі ракети, що є в них на озброєнні, або не долітають через несправність, або мають обмежений радіус ураження”, — пояснив представник ГУР МО України.
Також в українській розвідці наголосили, що російська армія не відмовилася від ідеї знищити енергосистему України. Разом з енергетикою ворог хоче знищити і паливно-енергетичний сектор, аби зупинити постачання нафтопродуктів.
Енергетика вже не пріоритет: росія змінила тактику ракетних обстрілів
Російський агресор більше не вважає об'єкти енергетики пріоритетною ціллю, оскільки зима вже закінчилася, а зруйнувати українську енергосистему росіянам так і не вдалося, - розповів 22 березня заступник керівника Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.
"Тому росіяни зараз будуть дещо переорієнтувати напрямки завдання ударів. Це можуть бути і військові об'єкти, і концентрація військ, і система логістики наших угруповань", - заявив представник ГУР.
Водночас українська розвідка вважає, що повністю відмовлятися від ударів по енергетиці росіяни не мають наміру, оскільки їм важливо завдавати Україні економічних збитків.
16 квітня речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат також підтвердив, що росія змінила тактику обстрілів України
В етері телемарафону речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що під час масованих обстрілів всієї України росія "фактично застосувала увесь свій стратегічний арсенал крилатих ракет" і випустила їх по об'єктах української критичної інфраструктури.
"Зараз це змінилося. З весни ворог передусім атакує південні, східні та північні області. Куди може дістати тією зброєю, там і атакує", - зазначив Юрій Ігнат.
Росіяни використовують різні тактики, щоб виснажити українську систему ППО
Про це повідомила речниця оперативного командування “Південь” Гуменюк у етері телемарафону 7 травня:
"Те, що вони намагаються використовувати різні тактики – вони випробовують і виснажують нашу систему протиповітряної оборони, намагаються... знайти спосіб її обходити. І також розширюють свою тактику через те, що не мають сталого запасу засобів, якими можуть діяти. Тобто використовують те, що в них вже залишилося. Високоточну зброю трішки економлять, іншу... використовують, завдяки чому випробовують і перевіряють, де ж саме система протиповітряної оборони", - пояснила Гуменюк.
За її словами, агресор також розширює свою тактику, бо не має сталого запасу зброї та використовує те, що залишилося.
Тактика росіян щодо обстрілів не змінилася, вони діють у міру своїх можливостей - Міноборони
“Чи можна зараз говорити про активізацію повітряних атак? І чи змінилась тактика ворога?
Кожна така ракетна атака сприймається як щось нове, тому що, на жаль, це зазвичай втрати, руйнування. Але якщо загалом дивитися на динаміку дій росії і загалом війни, то ніякої зміни тактики немає: росія діє по мірі своїх можливостей”, - пояснювала заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
На її думку, зараз окупанти налагоджують виробництво певних видів озброєння, продовжують проводити випробовування нового озброєння. І те, що нам може здаватися за якусь зміну тактики, це насправді хід війни відповідно до їхніх можливостей.
“Збільшуються можливості, вони щось роблять, зменшуються - вони щось ставлять на паузу. Військові розцінюють такі повітряні атаки, як з великою ймовірністю, перевірку і розвідку можливостей нашої ППО”
Україну атакувала рекордна кількість дронів-камікадзе вночі з 27 на 28 травня
За уточненою інформацією, вночі з 27 на 28 травня російська федерація застосувавши іранські ударні БпЛА “Shahed”, 58 із 59 було знищено нашими захисниками. Як повідомляють у Повітряних Силах, атакували з північного напрямку – Брянська область, та південного – Краснодарський край.
"Шахеди" ворог спрямував на військові об’єкти та об’єкти критичної інфраструктури держави в центральних регіонах країни, зокрема на Київщину. Це була наймасовіша атака ”шахедами” за останній час.
У ніч з 28 на 29 травня російські окупанти знову атакували військові об’єкти та об’єкти критичної інфраструктури України крилатими ракетами та ударними дронами.
Ворог випустив до 40 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555 з дев’яти літаків стратегічної авіації Ту-95мс із району Каспійського моря.
З північного та південного напрямків противник атакував іранськими БпЛА Shahed-136/131. Усього - 35 ударних дронів.
Сили повітряних командувань у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України знищили 67 повітряних цілей:
37 крилатих ракет Х-101/Х-555;
29 ударних БпЛА Shahed-136/131;
1 розвідувальний БпЛА оперативно-тактичного рівня.
Вдруге за 29 травня противник здійснив ракетний удар по території України. Близько 11:30 атакував Київщину балістичними та крилатими ракетами наземного базування з ОТРК «Іскандер». Загалом випущено 11 ракет: «Іскандер-М» та «Іскандер-К» з північного напрямку. Усі цілі знищені.
Отже, як виходить зі слів військового командування України та представників розвідки, росіяни взяли паузу, аби поповнити запаси ракет чи налагодити їх виробництво. Тобто росія витрачала ракети значно швидше, ніж встигала поповнювати їх запаси. Тому, аби компенсувати брак високоточних ракет, рф ще застосовує “Шахеди”. Але не слід очікувати, що в найближчому майбутньому росія повністю відмовиться від масованих ракетних обстрілів та застосування безпілотників.
І як спостерігаємо з останніх кількох днів, росія дійсно компенсує брак ракет великою кількістю “шахедів”, які теж можуть завдати шкоди та загрожувати життям людей. Тож ворога не варто недооцінювати, а повітряну тривогу не варто ігнорувати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:23
22 листопада
12:38
22 листопада
07:24
22 листопада
16:15
20 листопада
19:48
18 листопада
14:45
18 листопада
live comments feed...