• Головна
  • Що таке фурнітура для воріт і навіщо вона потрібна взагалі?
Новини компаній
11:00, 29 червня 2022 р.

Що таке фурнітура для воріт і навіщо вона потрібна взагалі?

Новини компаній
Що таке фурнітура для воріт і навіщо вона потрібна взагалі?, фото-1

Ворота, які при відкриванні відкочуються вздовж огорожі убік називають відкатними. Вони були винайдені завдяки необхідності закрити проїзд в маленькі двори, т. е. там, де неможливо було використати розпашні ворота, звичні для всіх.

Виходячи з механізму, за допомогою якого здійснюється відкат стулки відкатні ворота бувають підвісними, на роликах і консольними. Кожен з типів вимагає свій набір комплектуючих.

А наразі розберемо комплектуючі для відкатних воріт консольного типу.

Що ж таке фурнітура для відкатних воріт

Комплектуючі, які необхідно використати, щоб організувати механізм відкату і повноцінне функціонування відкатних воріт ще називають фурнітурою. Для виготовлення консольних воріт потрібен цілий ряд комплектуючих (Фурнітура для відкатних воріт)

У цьому комплекті обов'язково мають бути такі комплектуючі:

  • Профільна балка
  • Роликові опори у кількості двох штук
  • Верхній ловець
  • Нижній ловець
  • Кінцевий (накатной) ролик
  • Верхня пластина з роликами
  • Заглушка (гумова або сталева)

Усі ці елементи займають певне місце у відкатній системі. Але головною вважають балку і каретки (опори), оскільки саме їх тандем утворює консоль, яка і забезпечує пересування відкатної стулки.

Як правильно підібрати фурнітуру для своїх воріт

Дуже важливо розуміти, що від того, наскільки правильно буде підібрана фурнітура залежить наскільки тривалим буде термін її експлуатації. При підборі дуже важливо розуміти якими будуть майбутні ворота - їх приблизну вагу і довжину.

Від цього залежить який комплект фурнітури треба придбати. Їх виділяють два підтипи - малий і великий комплект.

Але відрізняються вони не кількістю комплектуючих (їх порівну), а характеристиками.

Малі комплекти фурнітури використовують на воротях вагою до 500 кг, а великі - до 800 кг Також виділяють ще посилені комплекти, які вже використовують на воротях вагою понад 800 кг

После того, как уже определен тип комплекта при подборе нужно уделять внимание таким характеристикам:

  • товщина сталі і її характеристики в направляючій балці (рекомендований більше 3,5 мм для малої і 5 мм для великої фурнітури)
  • на ролики в каретках (з 301 підшипником для малої і 303 для великої, тільки метал)
  • верхні ролики з прогумованими роликами (2 шт. для малої і 4 для великої)
  • в концевом ролике металлическое колесо (может быть пластиковым, если ворота не тяжелые).

Читайте також: Автоматика для відкатних воріт

Скільки коштує фурнітура для відкатних воріт

При підбір фурнітури багато хто дивиться на її вартість, адже всі хочуть заплатити якомога менше і шукає варіанти дешевше. Необхідно знати, що деякі продавці щоб знизити вартість комплекту прибирають деякі елементи комплекту, які потім все одно доведеться докупати і це може обійтися дорожче.

Обов'язково перед купівлею переконайтеся, що всі 7 елементів в наявності.

На вартість фурнітури для воріт впливають такі чинники:

  • Тип комплекту - малий або великий;
  • Матеріали, які були використані (наприклад, комплекти, у яких товщина стали у балці 3 мм коштують дешевше, ніж з товщиною 3,5 мм і вище);
  • Фірма виробника - популярна або не дуже;
  • Чи є посередницькі націнки.

Рекомендуємо купувати у офіційним представників того або іншого виробника. Так ви не платитимете націнку, а купите за ціною, яку рекомендує завод виготівника.

Як встановити фурнітуру на свої відкатні ворота

Процес установки фурнітури для відкатних воріт розпочинається з приварювання профільної балки до нижньої частини каркаса воріт. Перед цим, усі деталі покривають грунтом. Далі зварюють невеликими швами в шаховому порядку, а щілину закладають герметиком (рекомендуємо поліуретановим автомобільним).

Щоб встановити роликові опори спочатку треба підготувати для цього місце. Вириваємо рів глибиною 1-1,5 м, завдовжки в половину ширини проїзду і шириною близько 20 см Зварюємо заставу зі швелера і металевих пруткiв. Вставляємо отриману деталь в рів і бетонуємо.

Після того, як бетон застигне, на швелер приварюємо роликові опори на відстані один від одного (наскільки дозволяє довжина застави). Для монтажу можна використати регулювальні пластини, але їх купують окремо.

Верхню пластину з роликами приварюємо на нащільник встановлений з боку розміщення “опор”.

Нижній і верхній уловлювачі теж приварюємо до нащілинника, але вже до того, який закріплений до протилежного опорного стовпа.

У балку заводимо ролики кареток, з одного боку закриваємо торець заглушкою, а з іншої (з боку уловлювачів) - кінцевим роликом. Все, залишається зашити ворота і встановити замок або автоматику і можна насолоджуватися роботою відкатних воріт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...