• Головна
  • У Дружківському історико-художньому музеї працює оновлена виставка української керамики
10:00, 8 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

У Дружківському історико-художньому музеї працює оновлена виставка української керамики

У Дружківському історико-художньому музеї працює оновлена виставка української керамики

В ХХI столітті труд гончарів залишився у пам’яті людей та в історичних матеріалах. На зміну кераміці прийшли порцеляна, високоміцне скло та метал.

Оновлена виставка української керамики ХХ сторіччя, що наразі працює у холі Дружківського історико-художнього музею по вулиці Енгельса, 112, знайомить з двома родами керамічних виробів – посудом та декоративними фігурами, які вироблялися в різних областях України.

У Дружківському історико-художньому музеї працює оновлена виставка української керамики , фото-1

Виготовлення виробів з глини – гончарне мистецтво, мабуть, одне із самих старих ремесел, які супроводжують людство вже не одне століття, якщо не тисячоліття.

У Дружківському історико-художньому музеї працює оновлена виставка української керамики , фото-2

До виробів української кераміки можна віднести іграшки, декоративні фігурки, керамічну плитку. Але основний продукт – це, звісно, посуд.

У Дружківському історико-художньому музеї працює оновлена виставка української керамики , фото-3

Керамічний посуд існує з людством більшу частину його цивілізованого розвитку. Можна сміливо стверджувати, що з появою такого ремесла, як гончарство, почався етап культурного та свідомого розвитку людства.

Найдавніші вироби з кераміки, які знаходили археологи, датуються 29-25 тисячоліттями до н.е. Прародителькою саме української кераміки можна сміливо вважати Трипільску культуру.

Кераміка – це вироби, виготовлені з глини, та які пройшли випал. Українська кераміка – не виключення.

Перший керамічний посуд виготовлявся виключно руками. Одним із способів виготовлення було “наматування” глини на будь-який інший виріб, наприклад, корзину, після чого поверхня виробу згладжувалася.

Винайдення гончарного кола стало справжньою революцією у гончарному ремеслі. Його стали використовувати приблизно у 4-2 тисячолітті до н.е. У сьогоднішньому виробництві керамічного посуду ручні та ніжні гончарні кола майже не використовуються. Їх замінили кола з електричним приводом.

Як вже було сказано вище, українська кераміка бере свій початок у культурах Трипілля. З часом у різних регіонах України стали з’являтися свої центри виробництва українського керамічного посуду, які, в тому числі, використовували свої технології виготовлення, а також, свої сорта глини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружківка #культура #музей #виставка #керамика
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...