14:15, 22 вересня 2020 р.
Порушення на виборах: як це відбувається і куди повідомляти
25 жовтня в Україні пройдуть чергові місцеві вибори. Яких порушень можна очікувати і які вже відбулися.
5 вересня офіційно стартував процес із проведення місцевих виборів. Цьогорічні вибори голів і депутатів сільських, селищних та міських рад відбуватимуться за новим Виборчим кодексом, що враховує нову територіальну основу України і кількість виборців у громаді. Окрім того, у цьому році вперше будуть бюлетені з відкритими списками.
Читайте: Як виглядатимуть нові бюлетені і як заповнити, щоб голос зарахували
Вибори не відбудуться на тимчасово окупованих територіях України.
Ще на початку вересня очільник Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков звернувся до учасників майбутньої виборчої кампанії із закликом суворо дотримуватися закону. Аваков пообіцяв жорстко реагувати на всі спроби побудови "передвиборчих сіток", на підкуп виборців, провокації та інші порушення.
За його словами, інформація про такі намагання у правохоронців уже з’являється. В Національній поліції працює спеціальний підрозділ, який перевіряє усі повідомлення.
Інформацію про порушення виборчого процесу можна надавати за телефоном: 044-254-97-56
Які порушення найчастіше трапляються під час виборів, нам розповіла представниця громадянської організації "ОПОРА" Наталія Боровська.
За словами експертки, порушення під час виборчої кампанії відрізняються. До виборів найчастіше фіксують порушення пов’язані з агітацією. Це або дочасна агітація (коли політики починають агітувати за себе раніше, ніж пройшов процес реєстрації на вибори), або агітація без вихідних даних (ст. 212-13 КпАП). Загалом фіксують найбільше порушень, пов’язаних із агітаційною рекламою. Це пояснюється тим, що вона на очах у людей.
Що стосується можливих порушень саме під час виборів, то неможливо передбачити, що саме може трапитись. Скоріш за все, багато порушень буде пов’язано саме з карантинними обмеженнями на виборчих дільницях.
Читайте: На відстані, в рукавичках та масці - що треба знати про голосування в умовах карантину
На виборчих дільницях будуть перебувати офіційні спостерігачі, а на вході до приміщень буде знаходитись поліція. Саме на спостерігачів покладена місія стежити за тим, щоб не було допущено порушень. Але у житті може трапитися різне, тому люди можуть повідомити про порушення і самостійно. Зазвичай радять телефонувати до поліції і саме їм розповідати про те, що було помічено.
Це стосується не лише безпосередньо виборів. Також люди можуть звернутися до поліції, якщо помітили порушення в агітації, підкуп виборців, або борди без вихідних даних.
Для того, щоб повідомити про порушення, варто телефонувати до поліції на номер 102.
У Слов’янській ТВК також прокоментували ситуцію з порушенням під час виборів. За їх словами, поки про жодні порушення у місті не повідомлялося. Проте комісія готова до роботи. Також у випадку, якщо люди помічатимуть порушення виборчого процесу, вони можуть звертатися не лише до поліції, але й до ТВК.
Телефонувати до територіальної виборчої комісії Слов’янська можна за номерами: (06262) 2-51-60; (06262) 2-71-87.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:53
27 листопада
23:19
25 листопада
08:02
25 листопада
21:23
22 листопада
12:38
22 листопада
live comments feed...