На лінії зіткнення
21:33, 31 серпня 2020 р.
Авдіївка на лінії зіткнення: як живе прифронтове місто
На лінії зіткнення
Авдіївський коксохімічний завод найбільший в Європі. Фото: Денис Бігунов
Прифронтове місто Авдіївка розташоване в 13 кілометрах на північ від Донецька та має населення близько 25 000 мешканців. Тут знаходиться найбільший у Європі Авдіївський коксохімічний завод, на якому працюють кілька тисяч людей. Проте в Авдіївці через війну вже шість років не працює міський суд, системні проблеми з питним водопостачанням, частина будинків зруйнована, бо розташована вритул до лінії зіткнення і замінованого поля, про яке сповіщають спеціальні таблички
До таких прилеглих до фронту будинків належить багатоповерховий житловий будинок по вулиці Воробйова, 15 в Авдіївці. З даху цього будинку відкривається панорамний вид на Донецьк та Донецький аеропорт, а сам будинок у розпал бойових дій свого часу витримав не один удар артилерії.
Будинок ввели в експлуатацію незадовго до початку бойових дій в грудні 2013 року і в нього встигли заселитися трохи більше половини мешканців, а вже влітку 2014 року внаслідок захоплення міста проросійськими збройними силами місто опинилося просто на лінії фронту. Проте в будинку і сьогодні продовжують мешкати кілька сімей, військовослужбовці та волонтери. Всі мешканці, які були змушені покинути свої квартири в цьому будинку мають в Авдіївці статус "внутрішньоміських переселенців" та знімають житло у більш безпечних районах Авдіївки. Проте люди продовжують жити в Авдіївці.
Волонтерський штаб розташувався в одній з квартир, що була передана власниками для потреб волонтерів. Фото: Денис Бігунов
До будинку по вул. Воробйова, 15, можна дістатися автомобілем через залізничний переїзд більше не працюючої залізничної колії, яка веде в окупований Донецьк та Ясинувату.
Заблокована залізнична колія, яка веде в Донецьк та Ясинувату. Фото: Денис Бігунов
Двері квартир у будинку по вулиці Воробйова, 15, красномовно нагадують про війну. До 2014 року таке можна було побачити лише у фільмах. Так як будинок фактично військовий об'єкт, в якому продовжують жити окремі цивільні особи, що з різних причин не покинули свої оселі, люди розміщають на дверях своїх квартир відповідні оголошення.
Оголошення на дверях квартири по вул. Воробйова, 15. Фото: Денис Бігунов
Вхід до однієї з квартир. Фото: Денис Бігунов
Квартира зайнята військовими. Фото: Денис Бігунов
Написи на дверях квартир: "Тут мешкають люди". Фото: Денис Бігунов
Напис на дверях квартири: "Живут люди". Фото: Денис Бігунов
Стікер на внутрішній стіні будинку. Фото: Денис Бігунов
Проте будинок по вулиці Воробйова, 15, це лише один з епізодів історії міста, пов'язаної з новітньою війною. В Авдіївці також діє народний музей історії міста Авдіївка, де можна побачити різні експозиції, у тому числі, присвячені подіям сучасної війни. Адже місто неодноразово ставало найгарячішою точкою на мапі України.
Народний музей історії мвста Авдіївка. Фото: Денис Бігунов
Значна частина експозиції музею займає історія сучасної війни, одним з епіцентрів якої з 2014 року стала Авдіївка.
Директор народного музею історії міста Авдіївка розповідає про експозицію, присявчену війні в Авдіївці. Фото: Денис Бігунов
Інформаційні плакати у якості експонатів народного музею історії міста Авдіївка. Фото: Денис Бігунов
Також одним з головних пам'ятників в сучасній Авдіївці є меморіал загиблим воїнам, де громадяни можуть вшанувати пам'ять загблих.
Один з банерів закликає зупинитись, аби вшанувати загиблих воїнів. Фото: Денис Бігунов
В Авдіївці вплив війни деінде продовжує нагадувати про себе. В місті можна зустріти банкомати в такому стані, як на фотографії нижче.
Банкомат в Авдіївці. Фото: Денис Бігунов
Один із будинків розташованих фактично на лінії зіткнення в Авдіївці. Будинок був пошкоджений потраплянням мін та снярядів артилерії. Наразі прийнято рішення про відновлення цього будинка. Фото: Денис Бігунов
Попри наслідки війни Авдіївка намагається розвиватися. Керівництво місцевої військово-цивільної адміністрації, представники місцевого бізнесу та громадянського суспільства активно долучилися до діяльності Коаліції прифронтових громад "На лінії зіткнення". В місцевій військово-цивільній адміністрації регулярно відбуваються засідання робочих груп Коаліції, а 5 серпня в Авдіївці, а ще заразом в Торецьку і Світлодарську, відбулася презентація аналізу соціально-економічного стану міста, що була проведена в рамках діяльності коаліції "На лінії зіткнення".
В Авдіївці окрім прапорів міста та України можна зустріти і прапори Європейського Союзу.
Прапори на будівлі Авдіївської вечірньої школи. Фото: Денис Бігунов
Дорожній вказівник на в'їзді в місто. Фото: Денис Бігунов
Тож якщо ви активіст, підприємець, чи представник влади і вам також не байдужа доля Авдіївки ви можете долучитися Коаліції прифронтових міст. Для цього достатньо заповнити анкету https://forms.gle/Xvgp1kwgStZbtyET6
Матеріал підготовлений Денисом Бігуновим в рамках проєкту "На лінії зіткнення", що впроваджується ГО "Сильні громади". Впровадження ініціативи "На лінії зіткнення" стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) за підтримки проєкту "Демократичне врядування у Східній Україні". Погляди та точки зору, висловлені у статті, належать авторам та не обов'язково відображають погляди Уряду Сполучених Штатів та/чи USAID.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:53
27 листопада
23:19
25 листопада
08:02
25 листопада
21:23
22 листопада
12:38
22 листопада
live comments feed...