• Головна
  • Підбірка фільмів про журналістів
11:27, 18 липня 2020 р.

Підбірка фільмів про журналістів

Підбірка фільмів про журналістів

Чергова порція тематичних фільмів для тих, хто не знає, що подивитися на цих вихідних.

У цей раз через кінематограф покажемо вам роботу журналістів (або не дуже).

Citizenfour. Правда Сноудена

Фільм є володарем премії «Оскар» за найкращий документальний фільм і ще понад 10 престижних нагород. «Правда Сноудена» - це автобіографічна історія журналістки Лори Пойтрас, яка отримала серію зашифрованих листів від чоловіка, який підписувався як «Citizenfour». У листах він стверджував, що має докази таємного стеження за мільйонами людей, яке проводить Агентство національної безпеки США. Пойтрас із колегами вирушає в Гонконг, де відправник листів переховувався від американської влади, щоб зустрітися з ним. Ним виявився Едвард Сноуден.

Режисер Лора Пойтрас в 2012-му залишила США і живе в Берліні. Едвард Сноуден отримав посвідчення на проживання в Росії і живе в Москві.

Зодіак

Стрічка розповідає про реальну історію серійного вбивці зі Сан-Франциско, що орудував у місті у 1960-1970-их роках. Він назвав себе Зодіаком, і спілкується з поліцією через репортерів місцевої газети «San Francisco Chronicle». Зодіак посилає їм зашифровані листи, репортери і поліцейські намагаються його зловити.

Цікавість фільму і в акторах. Головні ролі репортерів виконують Роберт Дауні-молодший та Джейк Джиленхол.

Фрост проти Ніксона

США, 1977 рік. Фільм, про скандальний інтерв'ю екс-президента Ніксона британському журналістові Фросту. Інтерв'ю, за яким спостерігала вся світова журналістика.

Через три роки після своєї безславної відставки, що послідувала після Вотергейтського скандалу, екс-президент США Річард Ніксон порушив мовчання та дав ексклюзивне інтерв'ю британському телеведучому Девіду Фросту. Проте сповідь політика, на яку всі сподівалися, раптово перетворювалася у захоплюючу інтелектуальну баталію, що увійшла у золоті аннали американської тележурналістики.

У центрі уваги

Фільм про американського журналіста Майкла Резендеса. У 2003 році Резендес (Марк Руффало) готував статтю про зґвалтування, скоєне священиком у 70-х роках минулого століття. Тоді сім’я жертви під тиском не подала скаргу до суду. Поговоривши з потерпілим, Резендес почав розслідування і виявив десятки випадків сексуального насильства над дітьми в бостонській митрополії. На момент виходу статті в газеті The Boston Globe у журналіста були імена 89 священиків-педофілів. Після широкого розголосу їхня кількість зросла до 250. Також з’ясувалося, що кардинал Бернард Лоу знав про сексуальні домагання і свідомо приховував факти, допомагаючи ґвалтівникам.

У 2016 році фільм отримав премії «Оскар» за «найкращий фільм» і «найкращий оригінальний сценарій». За кілька років до цього журналіст Майкл Резендес отримав Пулітцерівську премію за своє розслідування.

Уся президентська рать

До рук двох журналістів – Карла Бернстейна (Дастін Гоффман) і Боба Вудворда (Роберт Редфорд) – потрапляють документи, які доводять, що команда чинного президента-республіканця Ніксона встановила прослуховування у штабі свого опонента. Співробітники The Washington Post, які недолюблюють один одного, беруться за розслідування і починають шукати свідків.

Фільм базується на реальних подіях – Вотерґейтському скандалі, що закінчився відставкою президента Ніксона в 1974 році. Стрічка отримала 4 премії «Оскар», у тому числі приз Джейсону Робартсу за роль Бена Бредлі – головного редактора The Washington Post, який ризикнув опублікувати компромат на президента.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #новини #кіно #що подивитися #кіно на вечір #журналісти #фільми про журналістів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...