• Головна
  • ЗНО та ДПА 2020 в Україні можна складати за бажанням
14:15, 23 червня 2020 р.

ЗНО та ДПА 2020 в Україні можна складати за бажанням

ЗНО та ДПА 2020 в Україні можна складати за бажанням

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про складання державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання за бажанням у 2020 році.

Проте це стосується тих, хто не збирається вступати до ВНЗ. Випускники, які планують вступати у вищі навчальні заклади, все одно будуть проходити тестування.

В Офісі президента пояснили, що закон має на меті мінімізацію ризиків захворювання на COVID-19 серед учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, і подальшого поширення коронавірусної хвороби.

Учнів шкіл, профтехів та студентів коледжів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільнено від державної підсумкової атестації, водночас вони мають право пройти її за власним бажанням.

Документ із законом вносить зміни до законодавства, згідно з якими «у зв’язку з впровадженням карантинних заходів учні, що завершують здобуття загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА)».

Водночас учні мають право за власним бажанням пройти ЗНО. По факту відміна стосується тих, хто не збирається надалі вступати в університет.

«Таким чином, учні отримали право обирати види оцінювання їхніх результатів навчання – шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації, або ЗНО», – заявили в Офісі президента.

За даними Міністерства освіти і науки України, скасування обов’язкової ДПА дозволить зменшити приблизно на 27-30% кількість учасників тестування.

Цю інформацію підтвердили і у Слов’янську. Незважаючи на всі зміни, місто готується до проведення ЗНО.

Для випускників, які бажають пройти ДПА у формі ЗНО, закладам необхідно:

  • організувати підвезення учасників до пунктів тестування;
  • після отримання від УЦОЯО результатів ДПА у формі ЗНО видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти, зазначивши результати у відповідній графі бланку додатку.

Для випускників, які хочуть пройти ДПА у закладі освіти, закладам необхідно:

  • перевірити наявність права проходити ДПА саме в закладі освіти згідно з Порядком проведення ДПА;
  • організувати ДПА в письмовій формі за завданнями та у строки, затверджені керівником закладу освіти, але не пізніше закінчення навчального року;
  • після проходження ДПА видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти із зазначенням результатів ДПА у відповідній графі бланку додатку.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #новини #ЗНО #ДПА #2020 #коронавірус
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...