12:21, 27 березня 2020 р.
Надійне джерело
Дружківка: Троє людей з початку весни звернулися до лікарень щодо укусів кліщів
З початку епідсезону поточного року до медичних заклади Дружківки щодо присмоктування кліщів звернулись троє людей.
Про це кореспонденту сайта 06267 сьогодні повідомила завідуюча відділенням організації епідеміологічних досліджень Дружківського филиалу ДУ «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Юлія Октябрьска.
Вона дала корисні поради щодо того, як вберегтися від укусів кліщів та що робити, якщо все ж не вдалося.
Передусім на відпочинок у лісі чи парку потрібно вдягати максимально закритий одяг світлого кольору, на якому легше помітити кліща.
Окрім рук і ніг, треба закрити голову.
Також варто скористатись засобами захисту від кліщів, що бувають у вигляді аерозолю або мазі. Їх нанесення треба періодично повторювати.
Якщо відпочиваєте в лісі, розчистіть галявину від сухого листя та гілок – там можуть бути кліщі. А коли повертаєтесь додому, оглядайте себе, близьких, дітей та домашніх улюбленців, особливо ділянки, вкриті волоссям.
Огляд треба провести за планом. Одяг, у якому ви були на природі, потрібно одразу випрати, а намети, килимки, каремати тощо – також ретельно оглянути.
Укус кліща не завжди можна помітити, адже тварина виділяє анестезуючу рідину, що робить момент укусу практично безболісним.
За декілька годин на місці укусу виникає почервоніння, свербіж, а сам кліщ стає більшим. Але кусати людей можуть і зовсім маленькі кліщі, що майже прозорі та малопомітні.
Кліщі можуть присмоктуватися до шкіри на будь-якій частині тіла. Але зазвичай їх виявляють у районі пахв, паху, задньої частини колін, всередині пупка, навколо вух і талії.
Якщо ви помітили на собі або дитині кліща, потрібно негайно звернутися до найближчого травмпункту або сімейного лікаря, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження.
Якщо такої можливості немає, спробуйте витягнути кліща самостійно. Для цього потрібно повільно тягнути його, розхитуючи пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку варто закріпити найближче до шкіри.
Після того, як кліща видалено, змастіть це місце антисептичним розчином.
Якщо частина кліща залишилася всередині, його необхідно видалити голкою, обробленою антисептиком. Якщо розчавити інфікованого кліща – борелії з вищою імовірність потраплять до рани.
Лікар наголошує, що не варто використовувати «народні методи» у разі виявлення кліща: покривати його лаком для нігтів або намагатися «задушити» його олією.
Не всі кліщі є носіями хвороб, але деякі можуть переносити кліщовий бореліоз (хворобу Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельську гарячку, що важливо виявити вчасно, бо ранніх стадіях лікування є ефективнішим.
Зазвичай процес зараження триває від 24 до 36-48 годин, але інкубаційний період хвороби може бути і значно довшим.
Симптоми хвороби Лайма не завжди проявляються відразу, тому варто певний час після видалення стежити за самопочуттям.
На які симптоми варто звертати увагу:
- підвищення температури
- біль у тілі
- втома
- характерне почервоніння колами (еритема), що нагадує стрілецьку мішень.
Останній симптом є найбільш типовим (в 70-80% випадків). Якщо помітили його, то якнайшвидше зверніться до лікаря.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:27
Вчора
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
Вчора
23:53
27 листопада
23:19
25 листопада
ТОП новини
live comments feed...