Вступ іноземців на бакалаврат в Україні

Українські ВНЗ завжди були дуже затребувані в іноземців завдяки високій якості освіти, її відповідності міжнародним стандартам та низькій вартості навчання. Навіть попри військові дії, іноземні студенти продовжують подавати заявки та вступати до українських університетів.

Раніше найбільша кількість іноземців приїжджала в Україну, щоб здобути медичну освіту, проте тепер їхня кількість зменшилася, оскільки інші країни рідко приймають дипломи, отримані онлайн за цією спеціальністю. Найбільш затребуваними останніми роками стали такі спеціальності, як менеджмент, педагогіка, фінанси, комп'ютерні науки та ін.

Щоб вступити до українського вишу, іноземець має подати низку документів і скласти певні тести. Для вступу на бакалаврат базовим документом залишається атестат про середню освіту, який можна тримати на ukrdiplom.com.ua/uk/certificat/atestat-shkoli-z-reestrom-uk/. Також необхідно подати заяву в електронному чи традиційному вигляді.

Як відбувається надходження іноземців на бакалаврат в Україні?

Щоб вступити до університетів та інститутів України, студенти мають надати пакет документів (атестат про середню освіту в Україні чи іншій країні (але відповідний українським стандартам) та інші папери, про які поговоримо далі), подати заявку до ВНЗ та скласти вступні тести.

Якщо навчання проходитиме українською мовою, потрібно буде скласти іспит на рівень знань або вибрати підготовчий курс, який дає час на його вивчення.

Які іноземці можуть претендувати на вступ до ВНЗ в Україні?

Право на навчання в українських вишах мають особи, які проживають в Україні:

  • Громадяни інших держав;

  • особи без громадянства;

  • закордонні українці;

  • біженці;

  • особи, які запросили захист.

Громадяни РФ та Білорусі повинні отримати спеціальний дозвіл до Міносвіти на вступ або продовження навчання. Перераховані вище особи, а також громадяни Польщі мають право навчатися на тих же підставах, що й українці, у тому числі на бюджеті.

Громадяни інших країн мають право навчатись в Україні на контрактній основі, маючи студентську візу.

Які документи потрібні іноземцю для вступу до ВНЗ?

Згідно з постановою Міносвіти (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z2004-13#Text), іноземці, які вступають до українського вишу, мають подати наступний пакет документів:

  • атестат про середню освіту або здобуту раніше вищу освіту з додатками;

  • академічну довідку (якщо студент переводиться з іншого вишу на 2 або інший курс);

  • копію посвідчення особи;

  • поліс медстрахування;

  • 4 фото встановленого розміру;

  • якщо іноземець надходить за програмою академічної мобільності, необхідні офіційні папери, передбачені вимогами міжнародних договорів.

Також щоб вступити студент має отримати запрошення від університету, а згодом студентську візу.

Згідно з міжнародними домовленостями, безвізовий режим встановлений для громадян країн ЄС, Японії, США, Уругваю, Кувейту та інших країн. Вони можуть бути в країні до 90 днів. Потім буде потрібне оформлення довгострокової візи.

Але громадянам інших країн для в'їзду в Україну іноземцям потрібна віза. Зі списком документів, які потрібні для її оформлення, можна ознайомитися на https://visitukraine.today/ru/blog/1860/visa-application-for-entry-to-ukraine-for-foreigners-list-of-documents-visa- requirements-and-cost.

Незважаючи на небезпеку та військові дії, іноземці продовжують вступати до українських вишів. Щоб це зробити необхідно подати заяву та документи, скласти відповідні тести на високому рівні. Головною основою навчання на бакалавріаті залишається шкільний атестат про повну середню освіту. Якщо його немає, можна купити атестат про середню освіту та розпочати навчання у вузі України.