Для багатьох кухня є місцем, де можна не тільки приготувати їжу, а й попрацювати, провести час із сім'єю або друзями, віддавши перевагу настільним іграм, прослуховуванню музики, розмовам. Тому так важливо приділити особливу увагу її інтер'єру й облаштуванню. Image

Як зробити кухню не тільки затишною, а і практичною

Сучасні інтер'єрні рішення вирізняються відсутністю зайвих деталей — під час облаштування сучасної кухні акцент робиться на якості й довговічності. Підхід до гармонійного облаштування кухні включає:

  1. Усунення візуального шуму. Монолітні плити й раковини, багатофункціональна побутова техніка, а також вбудований холодильник, витяжка й посудомийна машина дають змогу уникнути не тільки перенасичення інтер'єру кухні, а і спростити прибирання та продовжити термін її використання.
  2. Встановлення «розумних‎» меблів. Замість ручок на дверцятах і шафах — механізм push to open. Замість звичних полиць — висувні або поворотні системи, що дають змогу підтримувати чистоту й лад.
  3. Освітлення відповідно до потреб. На кухні важливе основне верхнє і додаткове світло. Відчуття комфорту й затишку створять лампи з нейтральним білим або теплим світлом, без блакитних відтінків.

Стиль кухні: які відтінки й текстури не вийдуть із моди

Такі сучасні стилі, як мінімалізм, хай-тек, класика або лофт, акцентують на природності й монотонності. Актуальними завжди будуть природні відтінки, які легко поєднуються між собою: піщані, земляні, рослинні, квіткові й морські. Щоб напевно не помилитися з колірним рішенням, варто дотримуватися таких принципів:

  1. Метод колірного кола. Закон колірної тріади передбачає використання кольорів, рівновіддалених один від одного. У такий спосіб вдається створити яскравий інтер'єр, але водночас такий, що не впадає в око.
  2. Техніка колор-блокінгу. «Затримання кольору‎» дає змогу використовувати понад два відтінки в одному ансамблі, у такий спосіб зонуючи приміщення. Розділити приміщення можна за допомогою стін, меблів або інтер'єрних елементів.
  3. Правило трьох кольорів. Для створення гармонійного інтер'єру в одному приміщенні мають домінувати щонайбільше три кольори в приблизному співвідношенні 60–30–10.

На сприйняття впливають також текстури. Сучасні рішення пропонують застосування пористих, деревних, глянцевих, прозорих і візерункових матеріалів, правильне комбінування яких дасть змогу створити необхідний акцент і атмосферу. Диявол у деталях, тому увагу варто приділити аксесуарам: холдерам, гачкам, органайзерам, системам для приховування дротів, приладдям для миття посуду й чищення техніки. Не менш важливе значення відіграє озеленення кухні — живі рослини (сукуленти, мікрогрін, багаторічні декоративні дерева), які пожвавлять інтер'єр і створять відповідний настрій.