Кожен гітарист-початківець стикається з покупкою свого першого інструменту. Для людини, яка раніше ніколи не тримала в руках гітару, це справжній квест з безліччю факторів. А вибір, який пропонують магазини музичних інструментів, лише посилює плутанину у голові майбутнього гітариста. Чи можна вдало вибрати та купити гітару недорого без спеціальних знань та навичок? Можна! Розберемося, як саме.

З чого вибирати? Види гітар

Ви вирішили, що хочете навчитися грі на гітарі. Наступне рішення – на який саме. Щоб вибрати відповідний музичний інструмент, слід розібратися, які гітари існують:

- класичні;

- акустичні;

- електроакустичні;

- електрогітари;

- бас-гітари.

На що звертати увагу при покупці

Ви обрали який вид гітари вас цікавить. Але навіть у цьому конкретному сегменті вам пропонують десятки різних моделей. Як музикантові-початківцю вибрати саме ту саму? Тут важливо враховувати кілька нюансів:

- розмір;

- зовнішній вигляд – гриф, дека, струни;

- звучання;

- ціна.

Розмір

Комфорт під час гри — запорука успіху при навчанні для підкорення музичного олімпу. Виконавцю має бути зручно тримати інструмент. Щоб без зайвих зусиль дотягуватись до будь-якої струни, будь-якої позиції на грифі. Для дорослої людини оптимальним є розмір 4/4 — саме його варто вибрати гітаристу-початківцю. Згідно з офіційним маркуванням, допустимий зріст гітариста, який використовує таку гітару, стартує від 161 см. Загальна довжина інструменту становить +/- 1 метр.

Зовнішній вигляд гітари

Тут важливим є комплексний огляд кожної деталі інструменту — деки, грифа, струн. Ретельно вивчіть місця стиків - вони не повинні мати щілин, сколів. З'єднання деки з грифом - особливо вразливе місце. Якщо інструмент був зібраний неякісно, найменший механічний вплив або перепад температур призведе до появи тріщин, які згодом торкнуться корпусу та вимагатимуть негайного ремонту.

Звучання

Звук гітари залежить від породи дерева, з якого виготовлений інструмент, якості та способів його обробки, особливостей будови корпусу, товщини та матеріалу струн. Гітари, виконані з масиву, відносяться до вищої цінової категорії, порівняно з інструментами з дерева, що ламіноване. Великий вплив на інтенсивність та якість звучання надає вологість. Тому при виробництві дорогих якісних моделей дерево сушать довше, що виключає ризик спотворення звуку або викривлення грифу.

Ціна

У сфері виробництва музичних інструментів залежність ціни від якості пряма.