До обов'язків ритуального агента в Києві входить вирішення питань, пов'язаних з організацією похорону. У години скорботи родичі покійного потрапляють у скрутну ситуацію. Не кожен готовий до смерті близької людини. Багато хто не знаходить сили для вирішення проблем із похованням або не знає, що робити, куди йти, які документи оформляти для поховання. У такому разі на допомогу приходить менеджер похоронного сервісу "Білий Янгол", який бере на себе всі турботи про підготовку до траурної церемонії.
Чим займається агент похоронного бюро
До сфери діяльності спеціаліста входить широкий спектр послуг, покликаних забезпечити якісне поховання покійного.
В рамках організації поховання агент виконує:
- виклик бригади для доставки тіла до моргу та оформлення медичного свідоцтва про смерть;
- допомога у підготовці пакету документів, необхідних для кремації або поховання на цвинтарі;
- замовлення труни, вінків та іншого похоронного приладдя;
- вирішення питань з підготовкою тіла до похоронної процесії (омивання, одягання, становище у труну);
- організація бальзамування (за потреби);
- оренда жалобної зали для прощання;
- виклик катафалка та транспорту для перевезення провідників;
- замовлення відспівування у храмі;
- Організація кремації з подальшим отриманням урни з прахом;
- оформлення ділянки на цвинтарі, вирішення питань з копання могили;
- організація панахиди після похорону (оренда ресторану, складання меню та ін.);
- Виконання транспортування тіла покійного;
- надання інформації родичам з усіх питань, пов'язаних із організацією похорону.
Якщо переглянути список того, що робить похоронний агент, неважко зрозуміти, що близьким дуже складно впоратися з таким обсягом робіт самостійно. Тому більшість людей прагнуть вдаватися до допомоги спеціальних агентств, які надають послуги з підготовки до поховання.
Як стати похоронним агентом
Щоб освоїти професію та стати добрим фахівцем, необхідно пройти навчання.
Професіонал повинен не тільки вміти організувати похорон, а й володіти багатьма іншими навичками:
- принципи керування цвинтарем;
- вміння спілкуватися зі скорботними людьми;
- знання зарубіжної практики роботи;
- Психологія горя, смерті;
- нормативні акти та закони, що стосуються поховання та кремації;
- Ознайомлення з похоронними обрядами різних релігій;
- основи бальзамування та косметичної обробки тіл.
- основи маркетингу.
Пройти навчання можна у приватних навчальних центрах та школах. Вони готують за кількома напрямками, такими, як, наприклад, менеджер похоронного сервісу, церемоніймейстер, робітник із поховання, озеленітель могил та ін.
Особливості роботи
Розглядаючи, що робить ритуальний агент, зазначимо, що у стандартній ситуації робота спеціаліста виглядає так: родичі дзвонять до похоронного бюро та замовляють послуги поховання. До них приїжджає працівник служби, який дає консультації щодо подальших дій, допомагає вибрати необхідні послуги та приладдя, обумовлює час та порядок проведення траурної церемонії.
Щоб своєчасно реагувати на дзвінки від клієнтів, співробітник має постійно перебувати на зв'язку. Добре, якщо спеціаліст має власний транспорт, який забезпечить мобільність і дозволить швидко добиратися до замовника похорону.
Професія передбачає знання як похоронних обрядів, а й деяких патологоанатомічних нюансів. Так, працівнику жалобної служби необхідно бувати в морзі та звертати увагу на особливості трупів. Якщо у померлого виявляються посмертні дефекти, агент обговорює з клієнтами можливість їх усунення, нанесення макіяжу.
Оскільки морги працюють на видачу лише у будні, найважчим днем для агента стає понеділок. На початок тижня припадає найбільша кількість похоронів, тому людині потрібно працювати з подвоєною силою, скрізь встигати, зберігаючи при цьому тактовність та інші якості, які впливають на якість сервісу.
Скільки заробляють ритуальні агенти
Заробіток залежить від досвіду, кількості клієнтів та замовлених ними послуг. Чим довше людина працює у похоронній сфері, тим високі доходи вона має. Якщо новачкам доводиться працювати за графіком, професіонали можуть розраховувати на оперативне отримання замовлень, включаючи повторні заявки (від людей, які зверталися раніше).
На дохід також впливає рівень смертності у місті Київ: за один місяць можна отримати більше, а до іншого значно менше. У середньому заробітна плата ритуальних агентів становить від 15 до 35 тисяч гривень. Це не стандартний оклад, а відсоток, що нараховується працівникам за оформлення замовлень.
При виборі помічників у похороні важливо віддавати перевагу досвідченим фахівцям, які добре знають всі особливості та нюанси поховання. Саме такими є співробітники компанії "Білий Янгол". Звертаючись до нас за послугами, ви можете розраховувати на якісну організацію поховання та проведення жалобної церемонії гідного рівня.