Любите котлети, але рідко їх готуєте, бо в м'ясорубки затупилися ножі? Знайома для багатьох проблема. Найчастіше вона розв’язується придбанням нових ножів, нерідко сумнівної якості. Тож ситуація повторюється, а бажання накрутити порцію фаршу з'являється все рідше. Тупляться будь-які леза, незалежно від матеріалу, з якого вони виготовлені. Річ лише в часі. Якщо ви їх не викидаєте, імовірно, у вас уже накопичилася ціла колекція таких деталей, і круглих, і хрестоподібних. Більшість із них можна відновити, до того ж у домашніх умовах та кількома способами. Image

Використання точильного каменю

Для початку переконайтеся, що на поверхні ножа відсутні значні дефекти у вигляді сколів або тріщин, інакше його доведеться викинути. Покладіть точильний камінь на будь-яку рівну поверхню, краще на стіл. Щоб заточення було ефективним, точильний камінь має бути мокрим, для чого попередньо покладіть його у воду на декілька хвилин. Далі беремося до роботи. Починаємо з хрестоподібного ножа. Кладемо його на точильний камінь лезами донизу, починаємо точити обертальними або поступальними рухами, не надто сильно начавлюючи на ніж. Точимо декілька хвилин, поки леза не стануть гострими. Аналогічним чином точимо круглий ніж, тільки з обох боків. Завершальна операція — промивання та просушування.

Заточення з використанням наждачного паперу

Це ефективніший спосіб: загострити хрестоподібну деталь можна з меншими фізичними зусиллями та швидше. А от круглі ножі доведеться заточувати як у попередньому випадку, тільки з наждачним папером замість круга. Папір має бути дрібної зернистості. Кладемо його на стіл, зверху кладемо круглий ніж і обводимо його за контуром олівцем або ручкою, тобто використовуємо як трафарет. Вирізаємо круг, робимо посередині отвір. Складаємо м’ясорубку, тільки між ножами вставляємо вирізаний диск. Важливо: абразивна сторона наждачного паперу має бути зі сторони хрестоподібного ножа. Затискаємо гайку, яка утримує шнек, без зайвого фанатизму, але щільно, щоби забезпечити достатній прижим наждачного паперу до ножа. Далі все просто: закріпляємо м’ясорубку в робочому положенні та починаємо обертати ручку так, наче ми перекручуємо м’ясо. Декілька хвилин — і леза знову гострі. Так само можна заточити леза електром'ясорубки, тільки робити це потрібно на найменших обертах. Важливо, аби папір був встановлений ідеально рівно, без складок, інакше можливі різні негативні наслідки аж до виходу з ладу пристрою. І тоді доведеться купити м'ясорубку на заміну. Тому рекомендуємо для електричної м’ясорубки користуватися першим способом. Круглі леза точимо, як і у випадку з наждачним каменем. Частково автоматизувати процес можна, якщо є шурупокрут і є з чого виготовити стрижень, який триматиме ніж. Знову ж таки, заточувати потрібно на мінімальній швидкості. З практики відомо, що ручні м’ясорубки старих зразків працюють не гірше за нові. Але якщо вам набридло ручне обертання, радимо придбати сучасний електричний варіант у магазині Алло.юа в Одесі. У будь-якому разі наші поради обов’язково стануть у пригоді.