Сталеві арматурні стрижні - це продукт металопрокату, що має великий попит у будівництві, особливо при зведенні залізобетонних конструкцій. Застосовується як матеріал армування та входить до складу металевих конструкцій будь-якого типу та призначення. Додатково арматура використовується у побутовій сфері, сільському господарстві та у промисловості. В побуті з арматури виготовляються огорожі, паркани, парники, сходи, решітки та інше. В промисловості - системи водопостачання, облаштування каналізаційних споруд тощо.
Переваги арматурних прутків
До переваг даної продукції варто віднести:
- великий асортимент та різноманіття цінової категорії;
- простота в обробці. Арматура легко ріжеться та вигинається, має гарні зварювальні якості, що дозволяє створювати елементи будь-якої конфігурації;
- міцність матеріалу. Сталева арматура не змінює своїх якісних характеристик навіть під впливом високих температур;
- метал не горить та не сприяє поширенню вогняного середовища.
З арматурних прутів створюються металеві каркаси, що забезпечують міцність майбутніх конструкцій. У масштабному будівництві прути з насічками використовуються у складі залізобетонних елементів: блоків, фундаментів, в панельних перекриттях.
Спосіб виготовлення та маркування сталевої арматури
Розрізняють арматурні прутки за способом виготовлення. Вона буває:
- Гарячекатана. Такі стрижні міцні та гарно витримують великі навантаження. Бувають як гладкими, так і рифленими.
- Холоднотягнута та холодновальцьована. Виготовляється шляхом обробки металу високим тиском.
Арматурні прути на ринку металопрокату представлені в широкому асортименті. Для оптимального та вірного вибору слід звертати увагу на:
- Марки сталі та клас арматури.
- Також варто враховувати сферу її застосування.
Існують стандарти, які регламентують застосування певних марок сталі для конкретного виду арматури - це допомагає зробити чіткий розрахунок майбутньої конструкції чим забезпечує її надійність та довговічність.
Сфера застосування та розподіл в залізобетонних конструкціях
Від призначення та розташування елементів в конструкції залежить вибір товщини, марки виробу та форми поверхні прутків. Стрижні в каркасі можуть бути робочими, конструктивними та монтажними. Необхідно також передбачити правильний вибір діаметра сортаменту прокату відповідно до його призначення:
- Наприклад, діаметр робочих стрижнів розраховують за площею поперечного перерізу фундаменту та передбачуваним навантаженням.
- Для металевих конструкцій, що застосовуються у стрічковому фундаменті, зазвичай використовується арматура з діаметром від 6 до 14 міліметрів. Вірно розрахована кількість арматури в каркасі забезпечує міцність конструкції та впливає на її металомісткість.
Будь-яке будівництво, незалежно від його масштабів, потребує якісної та міцної основи, створення якої може забезпечити грамотний інженерний розрахунок проекту та вибір металопродукції необхідної якості.
Для кожного виду арматур повинні дотримуватися певні умови для використання. І найкращою порадою буде при виборі - це консультація з фахівцем, який зможе підібрати для вас необхідний варіант. Арматуру під конкретні параметри можна також підібрати в спеціалізованих каталогах, наприклад, тут на сайті Dimaxtd.com.ua.