Ванна — це кімната, де ми проводимо вельми багато часу, дбаючи про гігієну та догляд за собою. Проте небагато хто замислюється над тим, наскільки важливе грамотне облаштування цього приміщення. Перепади температури, підвищена вологість та конденсат можуть привести до таких неприємностей, як пліснява, духота та неприємний запах. Запобігти цим проблемам допоможуть ефективні системи для витяжки: в статті нижче ми розповімо, який поставити вентилятор у ванну кімнату та як правильно вибрати оптимальну модель для свого будинку.
Які бувають вентилятори для витяжки повітря в ванній
Існують різні типи вентиляторів, які використовують у житлових приміщеннях. Найпоширеніші з них:
- Осьові (аксіальні) — дешеві, легко монтується на стіну, дуже прості у використанні, але не надто ефективні. Гарно підійдуть при невеликому бюджеті для маленьких санвузлів, теплиць, складів тощо.
- Відцентрові (радіальні) — відрізняються спіральною конструкцією корпусу. Продуктивні та надійні, встановлюються в більшості вентсистем, а також у кондиціонерах, системах охолодження комп'ютерів та інших пристроях.
- Канальні ідеально підходять для установки в круглих, прямокутних та квадратних вентканалах.
З чого складається типовий витяжний вентилятор для ванної кімнати?
Більшість приладів містять такі складники:
- Корпус — короб, в якому розташовуються усі внутрішні компоненти;
- Двигун — головний елемент, який приводить у рух лопаті;
- Лопаті різних форм і розмірів, які створюють потік повітря;
- Зворотний клапан, що виключає зворотну тягу;
- Елементи шумопоглинання та віброгасіння запобігають шуму та коливанням під час роботи системи;
- Датчики автоматично вмикають вентилятор за рухом чи досягненні певного рівня вологості в кімнаті;
- Пульт управління, таймери та автоматика, які дозволяють налаштовувати режими вентилятора, контролювати продуктивність системи та використовувати доступний у цій моделі функціонал;
- Решітка, що захищає витяжний вентилятор від сторонніх предметів та робить прилад елементом інтер'єру ванної кімнати.
Фото - https://shop.alterair.ua/ru/ventiljacija/ventiljacionnye-reshetki/
Основні технічні характеристики вентиляторів
Щоб зрозуміти, на що здатна та чи інша система для витяжки, першим чином звертаємо увагу на:
- Потужність пристрою, тобто максимальний об'єм повітря, який може обробити прилад за 1 годину.
- Рівень шуму. Щоб спокійно відпочивати в приміщенні, обирайте вентилятори, де показник не перевищує 25 Дб.
- Наявність додаткових функцій. Деякі моделі можуть бути обладнані LED-підсвічуванням; включатися за рухом або при досягненні певного рівня вологості; дозволяють запрограмувати включення/вимкнення пристрою через заданий проміжок часу тощо.
- Габарити пристрою. Якщо вентилятор вставляється в вентиляційний канал, то вентилятор підбирається під переріз готового каналу (або, навпаки, облаштовується потрібний діаметр труби під певну систему).
Як вибрати вентилятор у ванну?
Ідеальний варіант — замовити професійне проєктування системи. У цьому випадку усі необхідні виміри, вибір обладнання та порядок установки будуть описані в проєктній документації. Для самостійного вибору приладів потрібно визначити свої потреби та, як наслідок, ключові параметри витяжки, яка зможе задовольнити ці вимоги. По-перше, вас будуть цікавити:
- Площа будинку та кількість приміщень;
- Характер клімату у вашому регіоні;
- Кількість мешканців / працівників / відвідувачів;
- Бюджет, розрахований на проєктування та реалізацію вентиляції.
Ми радимо замовляти техніку в спеціалізованих магазинах кліматичного обладнання. Так ви будете впевнені, що вам продадуть якісне ліцензоване обладнання з гарантією від виробника. Також ви зможете отримати професійну консультацію та рекомендації, які допоможуть вибрати систему, ідеальну саме у вашому випадку.
Варіанти надійних моделей вентиляторів для витяжки
- Electrolux EAFR-100T White обробляє приблизно 60 куб.м/год. Стане ефективним та надійним вибором для тих, хто шукає просте та доступне рішення для вентиляції ванної кімнати, санвузла чи, наприклад, кухні.
- Maico ER 60 VZC — це якість перевіреного німецького виробника. Перебуває у середньому ціновому діапазоні та забезпечує продуктивність до 62 кубічних метрів на годину. Гарно відійде для тих, хто шукає систему вентиляції для двох невеликих кімнат чи, наприклад, суміжного санвузла з перегородкою.
- Meltem V-II 30/60/100 — потужний та тихий відцентровий вентилятор з трьома швидкостями, який має вбудований датчик вологості та декілька режимів роботи, тобто може змінювати продуктивність в діапазоні від 30 до 100 куб.м/год.