Особливості вибору та монтажу натяжних стель
Сучасні дизайнерські рішення рідко обходяться без використання багаторівневих конструкцій та натяжних стель, котрі закріплюються до стін за допомогою багетів. В продажі наразі доступні різні моделі полотен залежно від фінансових можливостей та побажань клієнтів. Можливий підбір по матеріалу, метражу, кольору конструкції.
Розглянемо детальніше особливості вибору та встановлення натяжних стель, які проблеми можуть виникнути при інсталяції та які додаткові матеріали будуть потрібні.
Види натяжних стель
Перший тип - конструкції з ПВХ плівки, поверхня - абсолютно гладка, товщиною не більше 0,25 мм. Абсолютно герметичні, передбачають спрощену схему монтажу як самостійно, так і профільними майстрами. Поверхня полотен із ПВХ плівки можуть мати різні типи поверхонь, включаючи: матову, глянцеву або сатинову. Додатково можливо використовувати принти, дизайн в залежності від вимог замовників.
Натяжні стелі, виготовлені із ПВХ плівки, можуть бути легко пошкоджені гострими предметами та деформованими при дії низьких температур (наприклад, тріскаються за понад -3 градусів за Цельсієм). Встановлення та ремонт конструкції виконується за високої температури (до 70 градусів за Цельсієм). Допускається вологе та сухе прибирання.
Другий тип конструкції - тканині натяжні стелі. Полотно виготовляється з матеріалу, котре по текстурі нагадує тканину. Конструкція гарно себе проявляє при низьких температурах (до - 30 градусів за Цельсієм), не деформуючись та не втрачаючи свої функціональні властивості. Інсталяція не потребує прогрівання приміщення та додаткове вирівнювання стелі. Важливо враховувати, що тканинне полотно не можна демонтувати із повторним встановленням (на відмінну від натяжних стель із ПВХ плівки).
Особливості монтажу
Перед інсталяцією натяжної стелі рекомендується завчасно передбачити адаптацію під трубопровід та системи вентиляції. Некоректний підбір основних та додаткових матеріалів, неправильне виконання замірів може привезти до зайвих витрат часу та фінансів.
Для виконання ремонтних робіт із використанням ПВХ плівки виконується прогрів приміщення до температури 60-70 градусів за Цельсієм. Для убезпечення дітей та домашніх тварин, варто звільнити повністю приміщення перед проведенням робіт. Також, слід прибрати меблі з проходів. Стеля хоч і немає бути ідеально рівною, але погано зафіксований тиньк може потенційно пошкодити поверхню натяжної стелі.
Які Комплектуючі для монтажу натяжних стель можуть знадобитись? При інсталяції необхідно підготувати: рулетку або лінійку для виконання розмітки, маркер, канцелярський ніж, клей, скотч, фурнітура для обходу труб. В залежності від дизайну та метражу приміщення, можуть знадобитись додаткові інструменти.
Переваги та недоліки натяжних стель
Проведення ремонтних робіт завжди передбачає як ключові переваги, так і недоліки. Можливість врахувати всі ключові моменти допоможуть знизити фінансові ризики та виконати якісний монтаж конструкції. Розглянемо основні переваги натяжних стель:
-
Спрощене встановлення без необхідності вирівнювання стелі;
-
покращений захист від вологи та затоплення;
-
мінімальна кількість сміття при інсталяції;
-
спрощена експлуатація та прибирання;
-
ідеальна, рівна поверхня;
-
можливість адаптації до будь-якого дизайнерського рішення.
Важливо враховувати, що раніше вказані переваги натяжних стель можливі тільки за умови коректної інсталяції та обслуговування. Полотно легко пошкодити механічно (гострими предметами) та дією низьких температур. Особливо чутливі конструкції із ПВХ плівки. Не рекомендується експлуатувати несправні системи, особливо - з вираженим пошкодженням трубопроводу або ознаками затоплення.