Уміння швидко друкувати на клавіатурі знадобиться будь-кому: напевно кожен користувач ПК друкує частіше, ніж пише від руки. Тому варто освоїти корисну навичку друку, що легко зробити, взявши до уваги дієвий метод: сліпий десятипальцевий набір тексту.

Переваги методу

Комп'ютер – невід’ємна частина сучасного життя. Він використовується для роботи, розваг на RCgroup, навчання, досугу, на нього можна встановлювати будь-які програми. Отже, варто навчитися набирати текст всліпу усіма пальцями, адже такий метод має багато переваг. За його допомогою можна:

  • Більше встигати. Якщо двома пальцями можна «достукатися» до швидкості 100 символів за хвилину, то десять пальців збільшать цей показник вдвічі та навіть втричі.
  • Друкувати у темноті, коли клавіатури не видно. Пальці запам'ятовують, куди натискати.
  • Набирати текст різними мовами, навіть не маючи під рукою клавіатури з відповідною розкладкою. Головне – встановити в ПК потрібний регістр.
  • Берегти очі від швидкої втоми. Постійно розглядати клавіші не доведеться.

Щоб навчитися друку, варто скористатися спеціальним курсом (його легко знайти в Інтернеті) або спеціальною програмою. Остання має бути створена на основі підручників з машинопису.

Суть методу

Суть способу сліпого друку полягає в тому, що за кожним пальцем закріплюються конкретні клавіші (зони). Саме це дає змогу друкувати, не глядячи на клавіатуру. Досягти мети можна регулярними тренуваннями: завдяки пам'яті м'язів усі десять пальців із часом знатимуть, куди натискати. Ось кілька важливих порад:

  • Злегка зігнуті пальці слід покласти на кнопки Ф/И/В/А й О/Л/Д/Ж. Вони розташовані у середньому рядку, що є основним.
  • На кнопках А та О (за них відповідають вказівні пальці) є маленькі виступи. Це дозволяє краще орієнтуватися на клавіатурі.
  • Спеціальна схема клавіатури дасть можливість зрозуміти та запам'ятати, якими саме пальцями слід натискати конкретні кнопки.
  • При наборі тексту необхідно уявляти розміщення кнопок. При цьому важливо визначитися з ритмом і дотримуватися його, але не варто поспішати.

Не можна дивитися на кнопки під час друку: це лише уповільнить процес навчання. Рух кистей і пальців слід мінімізувати, адже це допоможе натискати саме ті клавіші, що потрібно. Пальці мають бути розташовані якнайближче до вихідної позиції (певних літер центрального рядку). Таким чином швидкість текстового набору підвищуватиметься, а навантаження на кисті стане меншим.

Процес може здатися важким та незручним, але не можна зупинятися. Пройде певний час – і стане зрозуміло, що саме цей спосіб є найзручнішим.

Вибір клавіатури

Людина, яка друкує часто, напевно знає, наскільки важлива зручна, якісна клавіатура. Для сліпого набору найбільше підходить ергономічний вигнутий варіант, який дозволяє тримати кисті рук у зручному положенні. На такій клавіатурі літери розділені на дві частини – для правої та лівої кінцівки.

З іншого боку, друк на звичайній прямокутній клавіатурі призводить до швидкого стомлення рук. Їх доводиться сильніше згинати у зап'ястях, що іноді визиває спазм чи затікання.

Форма клавіш також має велике значення. Необхідно подивитися, чи є на кнопках вм'ятини. Напівкруглі заглиблення роблять попадання на потрібну клавішу більш швидким і точним. Кнопки повинні натискатися легко, без прикладання зусилля.

Хороша клавіатура спрацьовує з тихим клацанням («кліком»), який сигналізує мозку, що букву надруковано та можна рухатися далі. Отже, на клавіатурі не варто економити: разом із монітором вона створює умови роботи, від яких залежать активність і працездатність.

Від неправильно обраної, незручної клавіатури швидко втомлюються руки, а поганий дисплей здатен зіпсувати зір. Усі ці фактори відіграють важливу роль, тому їх потрібно враховувати.