Мінеральні джерела часто становляться центрами, навколо яких будуються санаторії та курорті. Вода, що б’є з них, має цілющі властивості, для вивчення яких був навіть створений окремий напрямок в медицині – бальнеологія. Бальнеологи вивчають вплив різних марок мінеральної води на організм людини.

Курорти України, що збудовані на мінеральних джералах

Може, мінеральні джерела України й не знамениті на весь світ, як курорти Баден-Баден чи Карлові Вари, але завдяки їх цілющим властивостям ситуація поступово змінюється. Українські курорти стають все більш популярними не тільки серед українців, але й серед іноземців.

Містечко Миргород в Полтавський області відоме своїми мінеральними водами, навколо яких при радянської владі були побудовані відомчі санаторії. Зараз ці санаторії та навколишня інфраструктура модернізується, але поки що миргородські курорти залишаються на регіональному рівні.

Моршин – це курортне місто у Львівській області. Більше 2 тисяч його мешканців працюють в курортній сфері. В самому місті та біля нього розташовано більше десяти санаторіїв, в яких щомісячно можуть відпочивати 5 тисяч пацієнтів. В бальнеологічних санаторіях Моршина лікуються багато хронічних захворювань.

Східниця – ще одне курортне містечко в Львівській області. В ньому були відкрити джерела мінеральної води «Нафтуся». В середині 1970-х рр. місто стало Всесоюзною здравницею. В 2005 році в місті було організований Всеукраїнський курорт, але він більш орієнтований на так званий екологічний або «зелений» туризм.

Трускавець – це найвідоміший бальнеологічний курорт України зі знаменитою мінеральною водою «Нафтуся». Крім неї в Трускавці ще є дев’ять родовищ, водою з яких лікують захворювання шлунково-кишкового тракту, шкіри та захворювання, пов’язані з порушенням обміном речовин та інтоксикацій.

Сучасні курорти Закарпаття

Мінеральні джерела Закарпаття також беруть свій початок в глибинах Карпатських гір, і тому вони також мають цілющі та оздоровчі властивості. Але в них є одна характерна відмінність – навколо них побудовані сучасні, з європейським рівнем комфорту санаторні та курортні комплекси та готелі. Більшість закарпатських курортних комплексів побудовані за останнє десятиліття. При їх оснащенні власники дотримувались самих сурових норм лікування та стандартів комфортного відпочинку.

Наприклад, мінеральні води «Закарпатська-1» та «Закарпатська-2» насичені солями кремнієвої та борної кислоти, іонами магнію, калію, кальцію. При цьому рівень мінералізації досить низький, тому при щоденним споживанні мінеральні води «Закарпатська-1» та «Закарпатська-2» не впливають на стан печінки та нирок.

Але найбільший оздоровчий ефект виникає, коли пацієнти приймають ванни з цих марок мінеральної води. Цю послугу пропонує, наприклад, санаторний та SPA-комплекс «Деренівська купель». Він збудований навколо двох артезіанських свердловин глибиною 300 та 600 метрів.

Лікувальні води «Закарпатська-1» та «Закарпатська-2» позитивно впливає на стан шкіри, знімає гострі запалення та облегшує течію хронічних захворювань опорно-рухомого апарату. Вони нормалізують роботу ендокринної системи, покращують репродуктивну систему жінок та сприяє більш ефективному лікуванню станів, що можуть привести до безпліддя.

Під маркою «Деренівська купель» випускається мінерально-столова вода для щоденного вживання. Вона також містить кремнієву кислоту, а також йод, мідь та цинк. «Деренівська купель» відноситься до гідрокарбонатної групи. Низький рівень натрію дозволяє щоденно споживати цю воду при артеріальній гіпертензії.

Мінеральні води Закарпаття мають величезні лікувальні та оздоровчі властивості, а сучасні закарпатські курорти мають все необхідне медичне оснащення та європейський рівень комфорту для лікування та проживання пацієнтів.