Трубчасті радіатори - опалювальне обладнання, яке відповідає численним споживчим вимогам до:
- практичності;
- довговічності;
- та тепловіддачі.
Металеві трубки з'єднуються з колекторами та складають естетичну конструкцію. Вона може гармонійно вписатись у будь-який інтер'єр. Для з'єднання елементів використовуються технології зварювання.
У сучасних моделях шви виконуються лазером, тому тішать високою надійністю. Трубчасті радіатори виготовляють з різних металів. Це біметал, мідь, сталь та алюміній. Останній трапляється рідко. Трубчасті алюмінієві батареї встановлюють лише у будинках з автономним опаленням. А сталеві моделі — одні з найбільш популярних. Вони витримують високий тиск, сильні гідравлічні удари, легко очищаються від пилу та оновлюються за рахунок фарбування за потреби. Мідні радіатори трубчастого типу зустрічаються рідше — їх нечасто замовляють через високу вартість.
Переваги трубчастих радіаторів
Простота та надійність ергономічної конструкції, міцні зварні шви – це не єдині переваги трубчастого опалювального обладнання. До інших плюсів відносяться:
- невелика вага та легкість у процесі встановлення;
- високий рівень теплової віддачі;
- висока стійкість до корозійної дії за рахунок внутрішнього полімерного покриття;
- безпека - у трубчастих моделях відсутні гострі кути, тому їх можна без побоювання встановлювати і в дитячій кімнаті;
- стійкість до високого тиску до 10-15 атмосфер;
- великий вибір різноманітних за формами та конструкціями моделей - трубчасте опалювальне обладнання влаштовує найвибагливіших споживачів.
Основні різновиди трубчастих радіаторів
Ці опалювальні системи діляться на вертикальні та горизонтальні. Останні бувають круглими, трикутними, овальними, що дозволяє урізноманітнити дизайнерське оформлення приміщень. Горизонтальні радіатори встановлюються під вікнами на стінах. Залежно від площі приміщення, системи відрізняються за висотою. Цей параметр слід враховувати під час вибору опалювального обладнання. Виділяють такі типи вертикальних трубчастих радіаторів:
- діагональні – ефектно виглядають, підходять для розміщення у нішах;
- колоноподібні - складаються з трубок однакових розмірів, нагадують класичні чавунні модифікації;
- радіусні - мають форму дуги та оптимально підходять для напівкруглих приміщень;
- секційні - складаються з сегментів одного діаметра та висоти.
Для приміщень з панорамними вікнами вертикальні системи опалення підходять найбільше. Низькі та високі моделі вдало вписуються в інтер'єр приміщень різних конфігурацій. Вони не вимагають складного догляду, майже не накопичують пил.