Двохрівневі квартири стали користуватися популярністю нещодавно і, швидше, асоціюються з елітним житлом, ніж з масовим. Насправді, таке планування може стати доступним для достатнього широкого кола, воно підходить не тільки до просторих приміщень, але й порівняно невеликих.

Особливості

Залежно від конструктивних особливостей, слід розрізняти квартири на двох поверхах або на одному, але з можливістю проектування другого ярусу, якщо це дозволяє висота стелі. І ту, й іншу можна назвати дворівневою. Їм притаманні такі риси:

Такий тип квартири цілком може скласти конкуренцію заміському будинку. Оскільки цей тип квартир, за своєю суттю, вже відрізняється від традиційних варіантів, їх набувають, щоб наголосити на певному статусі чи оригінальності житла.

Ремонт двох рівнів обійдеться дорожче одного хоча б за рахунок того, що необхідні додаткові витрати на встановлення сходів або ліфта. А також на їх ремонт та обслуговування.

Вибираючи подібний варіант, варто врахувати не лише економічну вигоду, а й естетичні можливості дизайну дворівневої квартири. Величезну роль грає спосіб життя людей, оскільки така конструкція внутрішнього простору передбачає велику мобільність і водночас певну відособленість. Тобто цей варіант не підійде для малорухливих та самотніх людей.

Планування

Основним принципом, який застосовується при зонуванні двоповерхової квартири, буде поділ на загальну та приватну частини. Оскільки доступ нагору пов'язаний з подоланням певних перешкод (у вигляді сходів) то саме вони і будуть приватною зоною. Дотримуючись такого правила, нагорі зазвичай розташовують спальні та дитячі кімнати. Звичайно, бувають і винятки: творчий процес створення картини чи прийняття ділових рішень теж потребують усамітнення, тому там можна розмістити робочий кабінет чи художню студію.

Відокремлена зона відпочинку більше підходить для великого сімейства, в якому кожному її члену потрібен власний простір.

Для нечисленної сім'ї такий поділ може стати каменем спотикання. Загальна частина, навпаки, поєднує людей. У нижній частині зазвичай розташовується передпокій, кухня, їдальня, вітальня, бібліотека, ігрова тощо.

Особливу увагу слід приділити санвузлам. Один з них може бути меншим за площею та функціоналом, але їх має бути як мінімум два. Тим більше, що перешкоди для цього немає, оскільки простір унизу знаходиться у вашій власності. Це не викликає великих проблем при законному оформленні перепланування.

Набагато важче при об'єднанні двох рівнів зробити отвір у перекритті максимально зручним, красивим та відповідним будівельним нормам.

Інакше це може загрожувати всій будівлі. Якщо це можливо, саме перекриття можна змінити, наприклад зробити його прозорим.

Два рівні на одному поверсі

Передумовою проектування дворівневих квартир стало переобладнання відомчих чи виробничих будинків під житлові. Як правило, всі вони мали достатню для цього висоту стелі. Такий спосіб організації простору підходить для будь-якого приміщення з відповідними параметрами. Основною його перевагою є раціональне використання простору.

Один з варіантів, що найчастіше використовуються – з виділенням зверху спального місця. Він буквально створений для маленьких і невисоких кімнат, головне щоб від ліжка до стелі було не менше метра. Двоступінчасті конструкції часто використовують для дитячих спальних місць.

Крім ліжка, на другому ярусі можна розташувати різні системи зберігання - шафи різного призначення, тумбочки, комоди і т. д. Або затишне робоче місце для того, щоб залишитися наодинці зі своїми думками. Звичайно, щоб повністю обмежити такий майданчик, слід подумати про перегородки. Вони захищатимуть від шумів та запахів, а прозорі моделі візуально виглядатимуть легше.

Подібна конструкція може не тільки розташовуватися в кутку, використовуючи як додаткові опори стіни, але і посередині житлової площі. Зробити її невагомою допоможе білий колір. У такому випадку необхідно пам'ятати про надійність та безпеку. Усі опори мають бути посилені металевими профілями.

Якщо знизу знаходиться кухня, то тепле повітря та запахи будуть підніматися догори. Слід оцінити можливості системи вентиляції, обов'язково користуватися витяжкою та кондиціонером.