Найчастіше основна причина, завдяки якій позичальники звертаються до банку чи мікрофінансових організацій — нестача коштів. Як тільки знаходяться вільні гроші, наприклад, при отриманні заробітної плати, з’являється можливість закрити кредит достроково та не переплачувати відсотки. Але чи вигідно це насправді? В цій статті ми розглянемо чи варто сплачувати і закривати позику достроково якщо Ви взяли кредит без довідки про доходи на карту в будь якому МФО України.

З точки зору кредитора дострокове погашення заборгованості за кредитом є менш вигідним, аніж коли клієнт виплачував би платежі щомісячно. З цієї причини деякі недобросовісні кредитори можуть включити в договір пункт про те, що дострокове погашення заборгованості неможливо взагалі або ж у цьому випадку позичальнику доведеться заплатити штраф. Варто розуміти, що подібні вимоги є незаконними, їх можна оскаржити, подавши позов до суду.

Чи варто виплачувати заборгованість достроково

Іноді в договорі може бути вказано, що відсоткову ставку в разі дострокового погашення буде перераховано. Подібні санкції нівелюють всю вигоду від завчасної виплати. Якщо в перспективі ви збираєтесь скористатись можливістю дострокового погашення заборгованості, обирайте таку кредитну програму, умови договору за якою максимально зрозумілі та прозорі.

Обов’язково консультуйтесь з менеджерами компанії або сторонніми спеціалістами, що дозволить ще до підписання документу виявити пункти про приховані платежі або комісії. Гасити заборгованість достроково вигідно, адже переплата знижується й тим самим ви не втрачаєте кошти, але пам’ятайте про деякі нюанси.

Чи буде вигідною виплата ануїтетного кредиту

Сьогодні банки практикують 2 схеми виплати заборгованості:

  • Класична або диференційована. Це коли щомісячно позичальнику необхідно гасити тіло кредиту і відсотки, які нараховуються виключно на залишок заборгованості.
  • Ануїтетна схема. У цьому випадку сума відсотків, які необхідно виплачувати до кінця періоду кредитування, буде незмінною — вона поділяється на передбачену договором кількість платежів. Позичальник щомісячно вносить одну й ту саму суму коштів.

Класичний та ануїтетний кредити можна закривати достроково, завдяки чому вийде зменшити термін кредитування або знизити розмір обов’язкового платежу. Просто в другому випадку перерахунок проводиться по складнішій формулі.

Дострокове погашення позики з ануїтетною схемою має сенс на початку та в середині дії кредитного договору. У цьому випадку позичальнику необхідно практично одразу повністю сплатити відсотки за першу половину дії договору. Якщо запланувати дострокове погашення при його закінченні, фінансової вигоди це не принесе — відсотки уже давно сплачені, а залишилось внести тільки тіло кредиту.

Як гасити кредит достроково правильно

Уважно вивчіть договір або скористайтеся сайтом кредитора, на якому описані доступні та безплатні способи виплати позики. Зазвичай закрити заборгованість найпростіше онлайн на сайті банку або МФО https://credit18.com.ua/ з будь-якої карти або ж внести готівку в офісі. МФО попереджати про своє бажання не потрібно, тоді як банки виставляють це обов’язковою умовою.

Яких ще правил потрібно дотримуватись:

  • Домовтеся з кредитором та розкажіть про намір достроково внести частину коштів або закрити заборгованість повністю. Це необхідно, щоб в банку підготували для вас відповідні документи та новий графік виплат.
  • Якщо плануєте часткове погашення, уточніть, чи можливо спершу закрити тіло кредиту, оскільки саме від його розміру та залишку буде залежати сума нарахованих відсотків.

Коли кредит погашено, зверніться на гарячу лінію компанії, щоб отримати документи про відсутність заборгованості.

Якщо у вас поганий кредитний рейтинг, спеціалісти рекомендують не користуватися можливістю дострокової виплати. В першу чергу вам необхідно показати власну платіжну дисципліну — чи спроможні ви стабільно вносити платежі на вимогу.