Традиційно в однокімнатній квартирі чи студії мешкали молоді люди без особливих сімейних турбот. Але сьогоднішні реалії привели нас до того, що власниками малогабаритного житла можуть бути молода пара з дітьми, і кілька поколінь однієї родини. Облаштувати житло з комфортом у такому разі – завдання, на перший погляд, нерозв'язне. Але при грамотному плануванні, що враховує потреби кожного члена сім'ї, правильному підборі меблів та освітлення однокімнатну квартиру можна зробити затишною та багатофункціональною.
Читайте більше про дизайн однокімнатної квартири на сайті newdesign.com.ua!
Особливості планування
При кардинальному переплануванні масштаби реконструкції оцінюють наперед. Збільшити корисну площу можна за рахунок комори або вбудованої шафки, що втратила свою актуальність. На їх місце можна поставити містку та функціональну шафу-купе. Для збільшення можливостей експерти рекомендують об'єднувати всі приміщення: кухню з балконом або вітальнею, ванну з туалетом. У першому випадку на балконі можна облаштувати кабінет або місце відпочинку, а в житловій кімнаті - їдальню, у другому в об'єднаному санвузлі знайдеться куточок і для пральної машини, і для невеликої шафки або тумбочки.
За всієї привабливості ці ідеї передбачають солідний бюджет та узгодження у відповідних інстанціях усіх деталей перепланування. Найбільш прийнятний варіант - розмежувати простір за допомогою освітлення, колірного оформлення, меблевих та інших перегородок.
Цікавить дизайн ресторану? Більше про це ви дізнаєтесь на сайті newdesign.com.ua!
Способи розширення простору
Щоб новий інтер'єр радував око та забезпечував комфортні умови проживання всім домочадцям, варто звернути увагу на рекомендації фахівців. Насамперед це стосується вибору фону – для обробки стін та стелі краще вибирати світлі тони. Матова або глянцева натяжна стеля морозно-білого відтінку і пофарбовані в спокійну пастельну гаму стіни створюють чудову базу для будь-якого інтер'єру. Візуально розширити простір можна за допомогою великого дзеркала на фасаді шафи-купе або напольної, в гарній рамі. Виберіть для нього освітлене місце і відразу відчуєте різницю.
Світла та об'єму приміщення додасть правильне оформлення вікна. Легкі світлі гардини не обмежують проникнення природного світла і не приховують краєвид за вікном, який може стати продовженням інтер'єру. "Оживити" дизайн можна:
- рослинним візерунком;
- зигзагоподібним шевроном;
- газетними принтами;
- геометричними фігурами;
- народними мотивами — хохломським, жостівським, гжельським розписом;
- пэчворком - мозаїчним орнаментом;
- історичними сюжетами у монохромному виконанні.