Який котел краще встановити для опалення приватного будинку – газовий чи електричний? Що вигідніше, економічніше, практичніше та ефективніше? Ми розповімо про особливості кожного виду котла, щоб ви могли зробити правильний вибір.
Електричний котел
І електричний, і газовий котли стоять приблизно однаково.
Однак електрокотли найчастіше відносять до об'єктів з високою потужністю споживання енергії, тому при їх установці, крім витрат на купівлю та монтаж, можливо, доведеться витратити гроші на перероблення системи подачі електроенергії.
Певні фінанси підуть і на приєднання котла до контуру опалення та можливу купівлю та підключення теплоакумулятора, що накопичує теплову енергію вночі, дозволяючи економити на оплаті.
Електричний котел не вимагає проведення додаткових комунікацій, немає потреби й у спеціальному приміщенні – котельні для вентиляції та відведення продуктів згоряння, як у випадку з газовим котлом.
Крім того, вартість підключення до електричної магістралі є набагато нижчою, ніж до газової, але за дозвіл на підключення платити все ж потрібно.
Інші особливості електрокотла:
- легкість, простота та швидкість монтажу;
- можливість встановлення у будь-якому місці будинку;
- не треба робити підведення та встановлення димаря;
- безпека експлуатації;
- рідкі профілактичні огляди;
- немає потреби у збиранні документів перед установкою.
Істотний мінус електричного котла:
- високі тарифи на електроенергію – ваші поточні витрати будуть більшими, ніж при використанні газового котла.
Газовий котел
Тепер розглянемо особливості газового котла.
По-перше, при установці газового котла, для отримання від газопостачальної організації дозволу на підключення до газової магістралі потрібно зібрати цілий пакет документів, а потім заплатити за підключення.
Якщо на шляху підведення до будинку є перешкоди, наприклад, водоймища, яри й т.п., то для підключення до магістралі знадобиться встановлення обладнання для зниження тиску, укладання труб більшої довжини тощо, і вартість підключення вилетить вам у копієчку.
Ще одна важлива складова – плата за проведення газових комунікацій на ділянці. До початку будівельно-монтажних робіт ви будете повинні власним коштом:
- розробити проєкт газопостачання;
- узгодити його у низці організацій;
- зареєструвати проєкт;
- підготувати план дільниці.
Після встановлення газового котла доведеться також заплатити за здачу опалювальної системи в експлуатацію, перевірку її відповідності вимогам та пусконалагоджувальні роботи.
Характерна особливість газового котла - необхідність наявності для його встановлення та подальшого обслуговування котельні – окремого приміщення для вентиляції та відведення продуктів горіння за допомогою димоходу. Якщо у вас воно вже є – чудово! Якщо ні, доведеться розщедритися і зробити прибудову до будинку.
Підсумовуючи все вищесказане про газовий котел, можна зробити висновок, що на етапі встановлення, монтажу та підведення комунікацій газовий котел вимагає набагато більше паперової тяганини та матеріальних витрат, ніж електрокотел.
Однак надалі грошові вкладення окупляться, оскільки опалення газом вийде значно дешевші, ніж електрикою.