Вважається, що кожен охочий може з легкістю оформити миттєвий кредит або позику в мікрофінансовій компанії. Такі кредитори виставляють мінімальні вимоги до потенційного позичальника та схвалюють заявки практично в 95% випадків. Але навіть самі лояльні компанії мають власний перелік причин, через які у заявці буде відмовлено.

Позичальник використовує чужі персональні дані

Оформити позику або нові онлайн кредити на карту можна виключно при умові надання оригіналу паспорту та додаткового документа, зазвичай це ІПН. Якщо в анкеті вказані дані іншої людини, наприклад, вашого родича або друга, її моментально відхилять. Спеціальні скорингові системи оцінки навчені виявляти підроблені дані.

В анкеті вказана неправдива інформація

Стосується не тільки контактного номера телефону або електронної пошти, а також значно завищеного розміру щомісячного доходу. Неважливо чи ви допустили помилку з неуважності або це було зроблено навмисно. Тому при заповненні анкети будьте уважними, не намагайтесь завищувати власний дохід.

Вікові обмеження

Мікрофінансові компанії не розглядають в якості позичальників неповнолітніх або осіб, котрим виповнилось понад 65 років. Але деякі компанії розширюють вікові рамки, обслуговуючи клієнтів старше 65 років.

Непогашені борги

Зазвичай мікрофінансові компанії не відмовляють позичальникам, у яких уже є кредитні зобов'язання перед іншими організаціями. Також вони мало звертають увагу на наявність заборгованостей за комунальними платежами, податками або штрафами. Але деякі кредитори враховують цей момент і можуть відмовити у видачі мікропозики. Щоб довіра кредиторів була вищою, перед зверненням за позикою закрийте старі заборгованості.

Немає стабільного джерела доходу

Мікрокредитні компанії в якості підтвердження платоспроможності приймають навіть неофіційні доходи. Але якщо у вас немає ніякого джерела заробітку, заявку відхилять. Може знадобитися довідка про доходи або копія трудової книжки.

Судимість за шахрайство

У цьому випадку доступ до мікропозики для клієнта гарантовано закритий. Кожна організація використовує спеціальні скорингові системи та отримує дані з різних баз. Тому приховати інформацію про притягнення до кримінальної відповідальності не вийде.

Погана кредитна історія

Попри лояльне відношення до потенційних позичальників, всі без виключення МФО перевіряють кредитну історію клієнта. Якщо в минулому допущені серйозні прострочки або на момент звернення за позикою у людини є відкриті кредити, заявку можуть відхилити. Прострочені заборгованості в будь-якому випадку показуються в кредитному рейтингу та серйозно знижують шанси на отримання необхідної суми на вигідних умовах.

Є кілька відкритих мікропозик в інших компаніях

У такому випадку при зверненні за ще одним кредитом компанія може відмовити. Ситуація виглядає підозріло, ніби у людини немає достатньо коштів для обслуговування наявних заборгованостей. Тому перед отриманням нової позики варто розрахуватися зі старими боргами. Також жодна кампанія не схвалить нову заявку, якщо на момент звернення у клієнта уже є чинні фінансові зобов'язання у цієї ж компанії. Повторний мікрокредит можна отримати тільки після повної виплати попереднього.

Сумнівний профіль у соціальних мережах

Деякі компанії активно вивчають профіль клієнта в соціальних мережах, відстежують групи, друзів, можуть переглянути фотографії. Тому перед оформленням заявки варто прибрати зі сторінки сумнівні пости або фото.

Потрапили до чорного списку 

Чорного списку серед всіх мікрофінансових організацій не існує. Кожна компанія формує його самостійно і ніде не публікує цей перелік. Зазвичай потрапити до нього можна у випадку спроби підробити документи або коли ви плануєте отримати позику на ім'я іншої людини.