Що таке Амортизатори та демпфери, чому вони зношуються і виходять із ладу? Чи ремонтопридатні вони?
Пральна машина це складна інженерна конструкція, гармонійна робота якої залежить від справності найдрібніших деталей. У процесі експлуатації зносу піддаються всі комплектуючі. Ситуація, коли у пральній машині виходять з ладу амортизатори чи демпфери не рідкість. Машинка може скакати, вібрувати чи гриміти. Подальша експлуатація її без ремонту неможлива. Команда надійних фахівців з якими можна зв'язатися на сайті https://fix-dnepr.dp.ua/uk/remont/remont-stiralnykh-mashin/remont-stiralnoj-mashiny-samsung, допоможуть усунути усі несправності.
Що таке – амортизатори та демпфери
Обидва пристрої виконують ту саму функцію – згладжують вібрацію бака в процесі роботи. Хоча дещо відрізняються конструкцією, встановлюються і ті, й інші під баком. Наочно це можна побачити на схематичному малюнку пральної машини.
Насправді бак закріплений і тримається на розтяжках. Зверху утримується пружинами, знизу амортизаторами чи демпферами, у кількості двох – трьох штук.
Амортизатори
Спочатку амортизатори для пральних машин були скопійовані з передньої підвіски автомобіля. Складаються з циліндра, поршня з ущільнювачем, штока, пружини та кріпильних елементів. Через присутність у конструкції пружини працюють жорстко. Саме тому в більшості сучасних машин амортизатори замінили демпферами.
Демпфери
Класичні демпфери являють собою циліндричну трубку з металу, по якій із зусиллям пересувається поршень з ущільнювачем. Кріпляться на болти або штирі із клямками. Вібрація бака гаситься силою тертя ущільнювальної манжети об циліндр. В цей час замість циліндрів використовують пластикові трубки прямокутного перерізу. У комплекті з підвісними пружинами демпфери працюють м'яко, конструкція простіше та легше.
Основні причини та прояви поломок демпферів та амортизаторів
Експлуатація будь-якої техніки пов'язана зі зносом та поломками. Пральні машинки всіх марок, у тому числі найвідоміших, колись ламаються. Основними причинами виходу з ладу амортизаторів є:
- природний знос;
- неправильне встановлення пральної машини;
- постійне навантаження білизною понад встановлену норму;
- порушення правил перевезення;
- механічні ушкодження внаслідок поломки інших механізмів.
Симптомів поломок небагато, виявляються як до включення, так і під час роботи машинки. Основні симптоми:
- Неробоча машинка
- Деформація гумового люка манжета
- Стук зростальний синхронно зі збільшенням обертів барабана.
- Биття бака об корпус.
- Постійне зісковзування ременя
У всіх випадках необхідно перевірити справність амортизаторів.