Колись ми запитали у військового, який пройшов тридцяти п’ятиденну війну в Ізраїлі у якості військового: що треба робити, що залишатися у глузді під час війни. Він розказав, що головний фактор, який залишає психіку досить здоровою, це робота та спілкування з живими людьми. Мабуть кожен, хто відчув на собі війну відчув, що найбільше лікують обійми. Найбільше за все хочеться обійматися. Тому не скупіться на обійми та якщо ви знаходитеся у досить ізольованій місцевості
– шукайте з ким спілкуватися вживу.
Щодо дітей, які зовсім не розуміють ситуації, у тому числі діти та молодь з особливостями розвитку, їм дуже треба чимось займатися. Творчість спасала завжди. Тому під час війни ми стали багато займатися із такими шарами населення. Допомагають майстер класи для дітей, які можна проводити як дистанційно так і наживо. Та як ми зазначали вище, наживо – найбільш корисне зараз, даючи можливість всім учасникам обійняти себе. Проте починаючи працювати зараз з дітьми будьте готові до того, що найбільш емоційні та уразливі діти можуть розридатися на зайнятті просто без причини, або при найменших згадках, які йому болючі. Не варто лякатися, дати волю людині вилити сльози. Якщо ви поряд – можна обійняти.
Саме наші методи: не казати «не плач», а навпаки – «поплач, ти ж людина, всі ми маємо почуття, всім нам боляче». Таким чином внутрішнє напруження поступово виходить, а не продовжує накопичуватися. Якщо дитина онлайн та проситься раптово відключитися, то також може означати бажання поплакати. Зараз це нормально не тільки для дітей, а й для дорослих.
Які майстер класи для дітей можна зробити разом з волонтерами під час війни. Якщо ці уроки ви маєте можливість проводити тільки онлайн, то навіть переселені діти та інклюзивна молодь може гарно почуватися на заняттях з акторської майстерності, з мультиплікації, ліпити з солоного тіста. Це може буде майстер клас для дітей, як намалювати звичайною ручкою графіку у вигляді котика, уроки каліграфічних літер, або «малюємо звичайним олівцем графіті-літери». Проте вживу майстер класи для дітей та інвалідів збільшують свій діапазон. Це може бути малювання вживу, вироблення
квітів, вироби цукеркових букетів, малювання на воді ебру, вироби з глини, тощо. Де це з дітьми не робити: в бомбосховищи чи у красивому приміщенні – головне спілкуватися з ними, говорити про хороше, хвалити та просто любити їх.
Психологічна допомога дітям та інклюзивним людям під час війни.
Загальний розділ
Останні новини
21:23, 22 листопада
12:38, 22 листопада
07:24, 22 листопада
16:15, 20 листопада
19:48, 18 листопада