До правил дорожнього руху періодично вносяться корективи — важливо слідкувати за всіма цими змінами, щоб не виникало проблем зі службою ДІБДР. Нещодавно набула чинності постанова Кабміну № 1091. Зміни до ПДР 1 листопада 2021 року виявилися масштабнішими, ніж зазвичай. Основні цілі редакції: наблизити правила дорожнього руху України до європейських стандартів та знизити кількість аварій на дорогах.
Що саме змінилося?
Оновлення торкнулися дорожньої розмітки. Змінено вимоги щодо крайової. Крім того, додалася додаткова жовто-червона розмітка. Вона використовується для позначення наступних зон:
- лежачі поліцейські та інші засоби заспокоєння трафіку;
- виділені зони для паркування автомобілів вздовж дороги;
- наближення до кільцевої розв'язки;
- виходи зі шкіл;
- місця із високим відсотком ДТП.
Ще одна зміна — з’явилися дорожні попереджувальні знаки для позначення пішохідних доріжок та діагональних переходів, острівців безпеки, початку та закінчення платних доріг, напрямків повороту, місць стоянки та зупинки, житлових секторів, кордонів населених пунктів, заправних станцій (стандартних та електрозарядних).
Варто прочитати нову редакцію власникам велосипедів — зміни також торкнулись цього транспорту. Тепер у ПДД регламентуються їхні дії під час руху, зазначаються права та обов'язки. До того ж запроваджено визначення велосипедної доріжки, смуги, переїзду.
Є у редакції інформація для пішоходів. Варто уточнити правила суміжного руху із велосипедистами.
Що загрожує при порушенні нових правил дорожнього руху?
Зміни не торкнулися відповідальності громадян. Тому при порушенні нових правил вона залишається незмінною. Зокрема, в Україні передбачено штраф або позбавлення прав водія (термін від 3 до 12 місяців). При грубих порушеннях можливі громадські роботи, арешт транспортного засобу, заборона водіння від 3 до 10 років. Детальніше про відповідальність водіїв можна дізнатися із КУпАП.
Де можна ознайомитися з усіма нововведеннями?
Переходьте на сайт Green Way. Тут ви знайдете безкоштовний онлайн-курс, який дозволить швидко дізнатися про всі зміни до правил дорожнього руху, що набули чинності з 1 листопада 2021 року. Крім того, після курсу можна пройти тестування — це дозволить вам самостійно оцінити, наскільки добре засвоєно інформацію. Якщо результат є незадовільним, рекомендується пройти урок повторно.