Власники приватних будинків у місті Дружківка зазвичай виконують будівельні роботи своїми силами. Їм доводиться самостійно готувати бетонну суміш, що є однією з найважливіших будівельних речовин. Надійність та довговічність споруд залежать від якості приготовленого розчину. Саме тому ми пропонуємо вам декілька порад щодо важливого технологічного процесу.

Складові суміші та вимоги до них

Згідно з будівельними стандартами бетонні суміші відрізняють за ознаками міцності, щільності та структури. Характеристики матеріалу залежать від складу й дотриманих пропорцій.

До основних компонентів бетону належать:

  • цемент;

  • пісок;

  • щебінь;

  • вода;

  • додаткові наповнювачі (пластифікатори, фіброволокна, гігроскопічні добавки).

До кожної зі складових речовин висувають певні вимоги.

Цемент має бути сухим, розсипчастим і не містити грудок. Небажано використовувати застарілий матеріал, бо під час тривалого зберігання він втрачає в’язкі властивості.

Для будівництва використовують кар’єрний або річковий пісок без вмісту мулу та глини. Серед вимог до щебеню, яких треба обов’язково дотримуватися, – його радіоактивність. Без обмежень можна використовувати матеріал, що належить до 1-го класу.

Для приготування бетону потрібна чиста вода: питна чи з водопроводу. Вода з найближчого водоймища містить багато сторонніх компонентів, що можуть негативно вплинути на міцність розчину.

Додавання допоміжних речовин роблять згідно з будівельними нормами, що застосовуються до конкретного типу споруд. Пропорції складових суміші залежать від того, яку марку бетону потрібно приготувати.

Як приготувати бетон власноруч

Якщо вам потрібна невелика кількість бетону, роботу доречно виконати руками. Для цього знадобиться металева ємність, лопата, відро та будь-який інструмент для перемішування.

Спочатку у ємність зсипають сухі складові, перемішують їх до однорідності, потім суміш заливають часткою води й продовжують мішати. Коли маса стає однорідною, аналізують її консистенцію. Якщо суміш вийшла густа, додають воду.

Технологія виготовлення в бетономішалці

Якщо планується масштабне будівництво, обов’язково потрібна бетономішалка. До того ж якість суміші, що готується за допомогою професійного обладнання, набагато вище.

Технологія процесу приготування бетону в бетономішалці:

  1. Вмикають обладнання.

  2. Ллють воду в ємність (спочатку заливають до 85% рідини, 15% залишають на випадок коригування консистенції).

  3. Сиплють цемент (також відразу висипають тільки 85-90%, залишаючи частку про всяк випадок).

  4. Завантажують пісок і залишають суміш на 3 хвилини.

  5. Додають щебінь, чекають 2-3 хвилини й аналізують густоту бетону.

  6. Якщо потрібно, залишок води й цемента замішують руками й вливають в ємність бетономішалки в гелеподібному вигляді.

Загальний час роботи обладнання не повинен перебільшувати 10 хвилин. Якщо суміш буде обертатися довше, імовірно, що бетон почне розшаровуватися.