Можливість здійснення грошових переказів через інтернет дозволяє економити не тільки час, а й гроші. Вам не потрібно спеціально їхати в найближчий банк або відділення пошти, вистоювати в чергах і платити комісії за здійснення фінансової операції. Але, як безпечно здійснювати перекази через інтернет і які існують найпоширеніші помилки в таких ситуаціях, в цьому питанні нам допоможуть розібратися експерти порталу groshi-online.top.
Адреса сайту
Більшість з нас, ймовірно, знають напам'ять адресу сайту свого банку. Але, коли Ви починаєте вводити його в адресну строку вашого браузера або вибираєте з закладок, збережених в браузері, чи впевнені ви, що насправді відкриваєте сторінку свого банку? Так звані фішингові сайти можуть візуально нічим не відрізнятися від офіційних, і в процесі авторизації шахраї за допомогою вірусів та спеціальних програм зможуть без проблем заволодіти вашою особистою інформацією. Кожен раз перевіряйте безпеку сторінки інтернет-банкінгу на наявність підтвердженого сертифіката SSL. Сторінка з сертифікатом, буде забезпечена символом зеленого замка і протоколом HTTPS на початку адреси сайту.
Номер рахунку відправника
Багато хто з нас використовують банківські картки: зарплатна, пенсійна або кредитна карта для здійснення платежів та переказів онлайн. Кожна з них має свій номер рахунку, і здійснюючи переказ, ви можете помилитися, вибравши рахунок за замовчуванням системи або випадково змінити його, прокрутивши мишку. Результатом може стати додаткова комісія за переказ коштів, так як різні банківські карти мають різні тарифи на здійснення фінансових операцій.
Номер рахунку отримувача
З огляду на той факт, що номери банківських рахунків дуже довгі, більшість клієнтів онлайн-банкінгу при переказі коштів просто копіює їх. Шахраї цим користуються і використовують програмне забезпечення, яке змінює номери рахунків при їх копіюванні. Отже ви копіюєте правильний номер, але в кеші він буде замінений номером рахунку хакера. Якщо ви не помітили цього вчасно, ви втратите гроші. Деякі банки ввели необхідність ручного переписування частини номера. Наприклад, вказуючи перші дві цифри або останні чотири. Це запобігає зміні номера, і тим самим захищає вас від втрати своїх коштів.
Сума переказу
Дуже поширеною помилкою під час виконання переказу є відсутність коми чи крапки. Припустимо, що ви хочете перевести комусь певну суму, але забули поставити кому, і в результаті замість того, щоб перевести, наприклад, 100,50 грн, буде переведено 10050 гривень. Результат буде далеко не той, якого ми очікували. Краще завжди перевіряти, чи співпадає введена сума переказу з тієї, яку насправді ви збираєтеся перевести.
SMS-підтвердження
Особливо популярною і дуже небезпечною помилкою є відсутність підтвердження по SMS, в якому приходить одноразовий код для завершення оплати. Сьогодні ми використовуємо смартфони майже на кожному кроці і часто встановлюємо різного роду додатки, а також відвідуємо на цих пристроях багато різних сайтів. Деякі з них заражені, що викликає вискакуванню діалогового вікна з пропозицією оплатити ту чи іншу послугу. Не встигнувши нічого зрозуміти, ми можемо випадково підтвердити оплату і гроші автоматично будуть списані з нашого рахунку. SMS-підтвердження убезпечить нас не тільки від випадковостей, а й не дасть можливості шахраям зробити які-небудь дії з нашим рахунком.
Квитанція про оплату
Здійснюючи платежі та перекази через інтернет або офлайн у відділенні банку не забувайте зберігати квитанції про здійснення фінансових операцій. Це буде вашою додатковою страховкою у разі виникнення можливих спірних питань з приводу переказу чи будь-якого іншого платежу.