Ні для кого в наші дні не буде відкриттям якщо ми скажемо, що для того, щоб побудувати об'єкт на земельній ділянці, перш за все необхідно отримати дозвіл на будівництво. Крім того, важливим є дотримання вимог законодавства та всіх будівельних норм. Відповідно завдяки вирішенню даного питання людина отримує цілком законну підставу на початок будівництва нерухомості.
У свою чергу дозвіл на будівництво будинку (неважливо чи він дачний, житловий, садовий або ж навіть це будь-який інший нежитловий об'єкт) становить собою перелік певних необхідних документів, котрі 100% надають законне право тому, хто є власником тієї чи іншої ділянки землі на вчинення будівництва в межах приналежної йому по закону території.
Перелік документів, які треба зібрати для отримання дозвільного документу на будівництво
Для початку зазначимо, що отримання зазначеної дозвільної документації – процес, котрий в обов'язковому порядку потрібно проводити незалежно від того передбачається будівництво споруди житлової/нежитлової.
Перш ніж отримати дозвіл житлового будинку або нежитлової будівлі чи б то будь-якого іншого типу споруди необхідно зібрати певний перелік документації. Само собою зрозуміло, що склад документів буде прямо залежати від характеристик об'єкта нерухомості й проблематики його споруди. У той же самий час мінімальним пакетом документів, необхідним для вирішення будівництва буде наступний:
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- документація установча (якщо особа/особи юридична(-ні));
- документація на ділянку землі з присвоєним їй номером (кадастровим);
- проєкт (якщо є необхідність);
- умови містобудівні або ж паспорт на будівництво (якщо звісно буде таке потреба).
Чи правда що дозвіл в Києві можна отримати миттєво?
Звичайно це не так. Отримати дозвіл звичайно ж можна, проте аж ніяк не миттєво. Зокрема є кілька етапів процедури:
- Отримання техпаспорту для забудов малих/отримання умов містобудівних, а також звісно для об'єктів, що більш складні за своїми розмірами потрібно обмеження.
- На другому етапі відбувається складання необхідної проектної документації.
- Третій етап – це відповідно затвердження або як його ще називають узгодження проектної документації.
- На четвертому етапі власне відбуваються будівельні роботи. Їх можна починати після подачі в ДАБІ спеціального повідомлення про початок робіт по будівництву.
- Ну і звичайно ж завершальні етапи – це введення новозведеної будівлі в експлуатацію та отримання на нерухомість права власності.
Якщо вам в даному випадку потрібна кваліфікована допомога фахівців, пропонуємо вам звернутися в популярний в Україні документ-сервіс Unidoc, провідні спеціалісти якого мають успішний досвід роботи в цьому напрямку.