У сучасному інтер'єрі освітлення виконує ряд важливих функцій - створює потрібний настрій, допомагає підкреслити вибраний стиль, ділить простір на зони. За допомогою світильників дизайнери часто прикрашають апартаменти - яскрава нетривіальна лампа стане «родзинкою» кімнати, зробить її цікавою і такою, що запам'ятається. Найпростіший прообраз підвісного світильника - лампочка Ілліча. Тобто звичайна лампа розжарювання, вкручена в патрон. У приміщенні з білою стелею і світлими стінами площею 20м2 буває достатньо однієї лампи потужністю 100Вт, щоб приємно висвітлити кімнату. Місце розташування світильників важливо не тільки з точки зору повного освітлення певної зони. Ними має бути зручно користуватися. А у випадку з підвісними моделями - вони ще й повинні не заважати вільному пересуванню.

Особливості розташування підвісних світильників

Підвісні світильники якісно виконують свою функцію лише в разі, якщо для них правильно вибрано місце в будинку, наприклад:

  • По центру кімнати - якщо підвісний світильник грає роль центрального освітлення, його габарити будуть залежати від висоти стелі в кімнаті.
  • Над обіднім столом - цей варіант відмінно підходить для кухні та їдальні. Навіть досить низько опущена лампа ніколи не стане на заваді, зате чудово освітить обідній стіл. У цьому ж випадку використовуються декілька світильників, що нависають з одного сектора або крапки над центром столу.
  • Стіл в зоні відпочинку - це може бути і журнальний стіл у вітальні, і столик, який стоїть біля крісла в будь-якій зоні відпочинку. Плюс такого розташування, що світла вистачає не тільки на область столу, але і на навколишню площу кімнати.
  • Над барною стійкою - максимум світла і мінімум незручності. Тут найчастіше «розвішують» прилади в ряд уздовж поверхні.
  • Біля дзеркала - таким чином можна замінити підсвітку у ванній, розташувавши підвісні світильники з боків від дзеркала. Актуальним це рішення буде і в передпокої, де прилади можна монтувати уздовж стіни, а ще й в зоні перевзування над тахтою або пуфом.

При монтажі підвісних світильників необхідно враховувати рух повітряних потоків в приміщенні, які можуть привести до їх розгойдування. Зазвичай ваги світильника буває досить, щоб запобігти його переміщення під дією повітряного потоку.

Враховуйте стиль інтер'єру

Це правило - саме логічне і просте. Не варто «змішувати» класичний світильник з дорогим кришталевим декором і меблями в стилі мінімалізм. Зверніть увагу і на колірну гамму: в деяких випадках розумно вибрати контрастну, що виділяється із загальної колірної гами, модель. Однак, якщо ви не знавець дизайнерського мистецтва, краще обійтися простими, більш нейтральними рішеннями або світильниками «в тон».

Багато магазинів освітлювальної техніки пропонують цікаві варіанти - не тільки стильний але також дешевий товар: https://svetolux.com.ua/podvesy.html.