Вам цікаво, як вибрати комплексні добрива, щоб вони були ефективними та економічними? Це зробити не так просто! Вибір комбінованих добрив на ринку величезний, різниця в ціні між препаратами також дуже велика. Завдяки такій різноманітності продуктів та такій широкій пропозиції, непросто зробити вибір, який буде під лаштований під ваші потреби! Перевірте, на що звернути увагу, щоб вибрати добрива мінеральні економічно та ефективно.
Вибираємо комплексні добрива
Збалансована та ретельна підгодівля визначить кількість ваших урожаїв. Найбільш вигідним є використання багатокомпонентних добрив, які гарантують високу екологічну та економічну ефективність підгодівлі. Комплексні добрива - це речовини, що містять щонайменше дві основні поживні речовини для рослин, до яких належать N, P, K. Крім них вони можуть містити інші макро- і мікроелементи, необхідні для росту рослин, а також допоміжні речовини, наприклад біостимулятори або комплексони.
Звідки береться такий широкий вибір комплексних добрив?
Комплексні добрива можуть бути у твердому, рідкому або суспензійному вигляді. До перших з них належать суміші добрив. Відповідний вибір багатокомпонентних твердих добрив залежить від конкретних вимог рослини, напряму використання, властивостей ґрунту, тобто рН, багатства P, K, Mg, властивостей добрив та терміну внесення добрив. Запліднення на основі комбінованих добрив дає кращі результати на полях, багатих доступними формами P, K і Mg. У цьому випадку вибирайте добриво з правильними пропорціями поживних речовин для конкретного виду рослин. На полях зі значним дефіцитом деяких поживних речовин слід застосовувати змішані комплексні добрива.
Комплексні добрива - ґрунт чи позакореневі?
Багатокомпонентні рідкі добрива поділяють на ґрунтові або позакореневі. Вони часто містять поверхнево-активні речовини, які покращують змочування листя, а також біостимулятори та комплексони. Переважно, добрива цієї групи оптимізовані для однієї групи рослин або видів. Важливою перевагою ґрунтових добрив є їх швидше проникнення в кореневу зону рослин, отже, їх швидше всмоктування, ніж у випадку твердих добрив. Препарати позакореневі можна застосовувати на будь-якій стадії розвитку рослин. Важливою перевагою позакореневого підживлення рослин є можливість поєднання його з іншими обробками, що зменшує витрати.