Як правильно вибрати профнастил

Сьогодні профнастил є одним із найбільш недорогих універсальних будівельних матеріалів, який можна використовувати як для покрівельних робіт, так і для зведення парканів. Він відрізняється тривалим терміном експлуатації та привабливим класичним дизайном, який завжди буде залишатися в моді. Але трапляються випадки, коли всього через кілька років експлуатації даний матеріал починає втрачати свої властивості. Щоб уникнути подібних випадків, у цій статті ми розберемося в основних особливостях даного матеріалу та правилах його вибору.

Як вибрати профнастил?

Особливості профнастилу

Металопрофіль виготовляється з листів оцинкованої сталі, шляхом прокату металу з подальшим його покриттям декоративним і полімерним шаром для поліпшення експлуатаційних властивостей. У процесі профілювання виріб набуває трапецієподібної, П-образної та хвилеподібної форми, яка забезпечує більш привабливий зовнішній вигляд матеріалу, а також підвищує його міцність мінімум у 3 рази. Саме завдяки цьому порівняно недорогий профнастил є одним із кращих будівельних матеріалів для покрівельних робіт, оформлення фасадів та зведення парканів.

Не менш важливою особливістю профнастилу є те, що листи даного матеріалу не видають неприємних запахів на відміну від інших аналогічних виробів.

Крім цього, листи металопрофілю відмінно ріжуться і монтуються, що дозволяє використовувати їх для виконання робіт будь-якого рівня складності.

Різновиди профнастилу

Перше, чого слід приділити увагу при виборі профнастилу, - це типу захисного покриття, висоті хвилі та ширині листа. Залежно від цих параметрів представлені сьогодні на ринку листи поділяють на:

  • фасадні з маркуванням С, які рекомендується використовувати для захисту стін і зведення парканів;

  • несучі з маркуванням Н, здатні витримувати високі механічні навантаження, що дозволяє їх використовувати для створення перегородок і при будівництві промислових будівель;

  • покрівельні з маркуванням К;

  • універсальні з маркуванням НС.

Крім того, на аркушах додатково вказується маркування A і B, що повідомляє про наявність забарвлених сторін. У деяких випадках також можна зустріти на профнастилі букву R, що свідчить про наявність капілярної канавки, що є обов'язковою умовою для покрівельного металопрофілю.

Профнастил високої якості, як правило, має вказівку ГОСТу, однак якщо цього напису немає на партії, то вона проводилася за іншими технологіями.

Окрему увагу слід приділити якості й типу використовуваного покриття.

Сьогодні найбільш поширеними вважаються аркуші з наступними видами покриттів:

  • поліестер - відрізняється привабливим зовнішнім виглядом, але має порівняно невисокий рівень захисту від механічних пошкоджень, що призводять до відшарування і стирання покриття;

  • пурал - має ті ж властивості, що й поліестер, однак відрізняється більш низькою вартістю;

  • ПВДТФ - має високий рівень стійкості до хімічних і механічних пошкоджень, а також вигорання, але має більш високу вартість.

Також ви можете ознайомитися з нашою продукцією на офіційному сайті https://psm-profile.com.ua .