Давайте поговоримо про як виростити розкішно квітучий клематис на дачі, адже, і досвідчені, і початківці дачники бачили красиві ліани, але при цьому чули, що вони примхливі у вирощуванні.
Так ось, більшість цих популярних садових ліан цілком витривалі, і якщо правильно за ними доглядати, то вони зможуть успішно рости у саду. Адже все, що їм треба це вода, зола, підгодівля і грамотна обрізка.
Звичайно, клематиси ростуть не на кожній дачі, але ті, хто їх вирощує просто закохані в них. Це стійка, рясно квітуча рослина готова облагородити самий непоказний куточок саду, для цього треба скоріше замовити саджанець у Yaskravaklumba.com.ua. Клематис застосовують для прикраси стін будинків, парканів і терас. Навіть старе засохле дерево може «зацвісти», якщо поруч з ним посадити клематиси. У клематисів дивовижні величезні квіти і кущ виглядає декоративно навіть, коли вони відцвіли. А цвітуть вони все літо - з початку червня по серпень.
Який клематис вибрати: поради початківцям дачникам
Дійсно, вибрати з цього різноманіття розкішних квітів свій клематис досить складно. Один красивіший іншого - величезні, яскраві, махрові кожен сорт клематиса просто прагне затьмарити по красі інших. Кожен сорт обіцяє перетворити заміську дачу в справжній райський сад! Адже будь-який клематис красиво виглядає і сам по собі, і в поєднанні з іншими квітами, особливо з трояндами. Але, тому що садівник планує не просто милуватися клематисом, а вирощувати його, то потрібно знати особливості догляду за ним.
Найкраще купувати саджанці в горщиках, і вибираючи сорт, в першу чергу дивитися на колір квітів, а на його групу. Саме вона буде визначати, як в подальшому його обрізати, як прикрити на зиму і коли очікувати від рослини квітів.
Як практичніше виростити клематис
Групи клематисів за способом обрізання:
1) Перша група клематисів. Квіти у ліани з'являться тільки на торішніх пагонах. Тому, якщо відрізати всі старі пагони на зиму або навесні, то квітів садівник не побаче ніколи. Клематиси з цієї групи найрозкішніші, модні і дивовижні, але їх обов'язково треба вкривати на зиму.
2) Друга група клематисів. У цих сортів квіти з'являються як на минулорічних, так і на нових пагонах. Але, якщо сорт махровий, махрові квіти з'являються тільки на торішніх пагонах. На молодих пагонах з'являються тільки суцвіття простої форми і з невеликою перервою після перших квітів на старих пагонах.
3) Третя група клематисів. Квіти з'являються тільки на молодих пагонах. Вкривати не треба - обрізав майже під корінь і все. Ці клематиси самі невибагливі. - це ідеальні сорти для початківців, тому що догляд за ліаною простий і зрозумілий. І хоча, махрових клематисів в цій групі майже немає, але, повірте, там є з чого вибрати свій скарб.