За тиждень 14 мешканців Краматорського району постраждали від різних шахрайських дій.
Про це повідомляє поліція Краматорська
Минулого тижня мешканка Краматорська вирішила скористатись пропозицією додаткового заробітку, яку вона побачила в одному з месенджерів. Згодом її приєднали до загальної групи, де поставили завдання працювати з товарами на сайті, а потім відразу інше – поповнити вказаний рахунок на 335 гривень. Невдовзі ця, перша, сума повернулась «із процентами» - 482 гривні.
Невдовзі завдання повторились: обирання товарів та поповнення іншого рахунку, вже на 680 гривень. Але цього разу заробітку не вийшло. Заявниці повідомили, що «грошей не бачать», тому треба внести ще 2250 гривень. Після відсилання другої суми жінці розповіли про «супербонус», для якого треба скинути ще 5500 гривень. Тут вже потерпіла зрозуміла, з ким має справу, та стала вимагати повернути гроші. Звісно, на такі повідомлення аферисти не реагували.
За день до цього інша краматорчанка перейшла з месенджеру за посиланням для оформлення грошової допомоги. Цей сайт виявився фішинговим, і копіював він один з відомих банківських мобільних додатків. Після того, як жінка ввела всі дані своєї банківської картки, з її рахунку було списано понад 8 тисяч гривень.
На фішинговий «гачок» потрапив й 27-річний чоловік з Краматорська. Зі сторінки замовлення товару він перейшов на сайт аферистів, надав особисту інформацію та втратив 18 тисяч гривень.
Також до різних підрозділів району надійшли заяви від тих, хто домовився про купівлю у інтернеті та месенджерах (автомобіля, побутової техніки, криптовалюти), переказав гроші, але після цього зв'язок з продавцем обірвався. Потерпілі втратили значні суми – до 60 тисяч гривень.
Від традиційного шахрайства постраждала літня краматорчанка. 67-річній жінці телефоном повідомили, що були спроби зняти гроші з її картки, тому заощадження треба перевести на вказаний рахунок. Заявниця зробила все вказане, після чого зателефонувала вже на офіційну «гарячу лінію» банку. Звичайно, там на неї чекали неприємні новини.
Загалом 14 фактів шахрайства були внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань підрозділами Краматорського райуправління поліції.
Загалом потерпілі втратили понад 240 тисяч гривень – більшість з них добровільно переводилась на підозрілі рахунки та викрадались шахраями після отримання даних з фішингових сайтів.