Широкомасштабна війна росії проти України триває вже п’ятий місяць. За цей час багато хто у нашій країні встиг відчути втому - як цивільні, так і військові. Але чому не можна дозволяти втомі взяти верх?
З 24 лютого 2022 року вся Україна живе у стані війни, навіть умовно безпечні області, де немає бойових дій. Спочатку військові та цивільні перебували в ейфорії від перших перемог, світової підтримки та очікування постачання зброї з інших країн. Цивільні також тішили себе надією, що війна скоро скінчиться.
Але поступово ейфорію змінила апатія та настала втома. Для цього може бути ціла низка причин. Це зокрема те, що частина території України ще залишається окупованою, поставки зброї йдуть не так швидко, як хотілося, щодня гинуть близькі та рідні. А ще потроху приходить розуміння того, що війна завершиться нашою перемогою зовсім не через “два-три тижні”.
Не дивно, що цивільні та військові стикаються із втомою від війни. З одного боку, це цілком природне явище. З іншого, втома несе певну небезпеку для українців.
Чим небезпечна втома від війни?
Ось, наприклад, що написав 7 червня у своєму Telegram радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк: