Парк культури та відпочинку відкритий для відвідування. Які враження?

Парк культури і відпочинку сьогодні виглядає однозначно краще, ніж до початку реконструкції: облаштовані і освітлювані алеї, дитячий майданчик, лавочки, «живий» куточок і навіть біотуалети. Але якість виконаних робіт явно кульгає.

Через три роки реконструкції в Дружківці відкрили парк культури і відпочинку, що розташований біля залізничного вокзалу. Роботи поки не закінчені. У парку продовжують наводити марафет, але, незважаючи на незавершеність об'єкта, відвідувачів тут чимало. Городяни прогулюються з дітьми, фотографуються на тлі креативних крамничок, вигулюють домашніх вихованців, із задоволенням спостерігають за птахами в «живому» куточку і з нетерпінням чекають, коли зацвітуть алеї троянд.

У соціальних мережах повно не тільки фотографій з парку, а й коментарів за підсумками вражень від побаченого. Одним парк сподобався, іншим ні, а треті все ще чекають закінчення всіх робіт, щоб зробити якісь висновки. Ми зібрали найпоширеніші думки городян про парк.  Для недосвідченого сучасним видом міських парків жителя Дружківки відремонтований КіВ цілком собі хороший. Парк до реконструкції і після, звичайно ж, велика різниця. Тепер він придатний для прогулянок: тут багато тіні, поруч річка, а що ще потрібно? І все б нічого, але за три роки можна було зробити набагато більше, якби не тяганина з заміною підрядника, яка значно загальмувала весь процес.

До слова, невеликий обсяг виконаних робіт за тривалий час був одним з основних претензій з боку городян. Три роки люди чекали відкриття парку, але за фактом виявилося, що зроблено не так багато: укладені плиткою алеї, проведено освітлення, встановлено огорожу і лавочки.

Чимало запитань виникло і до якості робіт. На центральних і бічних алеях вже просіла плитка, в деяких місцях крізь плитку проростає трава, на новому дитячому майданчику отвінчени елементи, фарба з креативних крамничок, а дошки «кругових» крамничок вже вкрилися грибком, тому що не були оброблені належним чином. До відкриття парку для відвідувачів можна було і навести порядок, викосити зарості трави, щоб враження було більш позитивним. Здається, влада так поспішали представити дружковчанам частково оновлений парк, що на важливі деталі уваги не звернули.

Далеко розташований, можна було б упорядкувати парк «Святогор», куди простіше дістатися матусям з колясками, дітям з самокатами і велосипедами - ще одне популярне серед городян думка щодо реконструкції парку КіВ.

Ще один пласт претензій до парку - несучасний проект його реконструкції. Мовляв, в сусідніх містах парки більш модернізовані. Але тут вже вся справа в смакових якостях чиновників, які стверджують проект. Що затвердили, то на виході і отримали. Чому дивуватися, якщо алея Космонавтів все ще «прикрашена» різнокольоровими лавочками з абсолютно поєднуються між собою квітами, а на площі Соборній бетонні стовпи ніби «переслідують» нові, декоративні з пінопласту? Продумувати заздалегідь, планувати, цікавитися тим, як упорядковують сусідні міста і застосовувати свіжі ідеї в Дружківці - все це не про нашу владу, на жаль.

Ще один важливий факт про КіВ - в нічний і ранковий час парк закритий. Час роботи - з 10.00 до 22.00. Чому влада вибрала саме такий графік не ясно. Можливо, вранці городяни приходили б сюди на пробіжку або в літню пору прогулювалися, поки не жарко. Та й взагалі ідея закривати парк на замок дикувато. У сусідньому Краматорську, наприклад, парканів в парках немає, вони доступні до відвідування в будь-який час. Наявність кованого паркану - плюс до зовнішнього вигляду парку, але обмеження його відвідування за часом досить дивне рішення.

Ну що ж, що є, то є. Парк відкрив свої ворота перед відвідувачами і постав перед жителями міста поки що в незавершеному і поки ще непривабливому вигляді. Можливо, після завершення всіх робіт з реконструкції та благоустрою думку городян зміниться в кращу сторону. Але очевидно одне: краще побувати в парку, подивитися на все своїми очима і зробити власні висновки. Адже скільки людей, стільки й думок.

https://dnl.dn.ua/news/