У Дружківці приступили до роботи групи реагування поліції на факти домашнього насильства

У Краматорську пройшов перший інструктаж правоохоронців, які увійшли до складу груп реагування на факти домашнього насильства. Поліцейська група реагує на всі виклики, пов'язані з домашнім насильством, що надходять на лінію 102, і надає всю необхідну допомогу родинам на місці.

Зокрема, поліцейські документують порушення, складають адміністративні протоколи, проводять профілактичну роботу з агресором. Також, у разі необхідності, правоохоронці можуть ізолювати потерпілого від насильства в соціальний центр (шелтер), де жертва отримає тимчасовий притулок, психологічну допомогу і все необхідне для життя.

«З 2021 року в Краматорському районному управлінні поліції створено сектор протидії домашньому насильству, а групи почали працювати з 2019 року. З сьогоднішнього дня мобільні групи реагування на факти домашнього насильства запрацюють в Дружківці і Костянтинівці. Основною метою їх створення є якісне і своєчасне надання допомоги жертвам домашнього насильства, роз'яснення їх прав і існуючого механізму протидії домашньому насильству. Люди повинні знати, що вони не одні з проблемою, вони завжди отримають допомогу поліцейських », - каже начальник сектору реагування на факти домашнього насильства Краматорського районного управління поліції Денис Філіппов.

У поліції зазначають, що якщо ви страждаєте від домашнього насильства або є свідком цього явища - телефонуйте на лінію 102. Ваші дії допоможуть врятувати життя. Де можуть допомогти в разі сімейного насильства:

  • Поліція - всеукраїнський телефон Національної поліції України - 102. E-mail ГУНП (для електронних звернень громадян): gupolice@dn.npu.gov.ua.
  • На базі громадської організації «Ла Страда-Україна» функціонує національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації - 116 123.

Також МВС створило чат-бот # ДійПротіНасільства в месенджерах Viber і Telegram.

https://dnl.dn.ua/news/