Які проєкти реалізуються у Дружківці у рамках Громадського бюджету (ФОТО)

Станом на листопад поточного року з десяти проєктів-переможців у рамках міської програми «Громадський бюджет-2019» повністю реалізований один проєкт - створення актового залу в школі №8.

За повідомленням Дружківської міської ради, частково, на 90-95 відсотків реалізовано п’ять проєктів:

  • сучасний комп'ютерний клас – інструмент для впровадження стандартів НУШ у НВК №4;
  • оновлена спортивна зала – сучасний фізкультурно-оздоровчий осередок інновацій у НВК №4;
  • сучасна їдальня «Шкільні смаколики»;
  • моя школа – осередок інновацій;
  • інтерактивний кабінет «Навчаємося по-новому».

Робота над реалізацією останніх проєктів триває.

Можливість зробити рідне місто більш комфортним, привабливим та яскравим з’явилася у дружківчан три роки тому завдяки міській цільовій програмі «Громадський бюджет міста Дружківка на 2018-2020 роки», що була прийнята у 2017 році на сесії міської ради.

Загальний бюджет програми становить 1 мільйон гривен щорічно.

Вже в перший рік існування програми мешканці Дружківки проявили активну зацікавленість в реалізації своїх ідей.

Протягом 2018 року п’ятнадцять дружківчан виявили бажання спробувати свої сили у розробці проєктів, загальна сума яких склала 1 млн 326 тис. 920 грн.

За результатами електронного голосування було відібрано для реалізації десять проєктів.

Більшість запропонованих проєктів стосувалася облаштування дитячих та спортивно-ігрових майданчиків, гойдалок, креативних лавочок, облаштування пішохідного переходу, створення освітнього методичного центру та арт-алеї відпочинку тощо.

Також варто відзначити більшу активність жінок: серед заявок, поданих дружківчанами, 11 жінок (73%) і 4 чоловіка (27%).

Практика залучення громадськості до участі у житті громади через можливість громадського бюджету міською радою буде продовжена. Громадський бюджет це не просто та чи інша озвучена ідея, це, по-перше, відповідальність за реалізацію і забезпечення життєдіяльності своєї ініціативи, а по-друге, налагодження партнерських стосунків та комунікації між громадою і владою.

У листопаді 2019 року проходило голосування за проєкти, які реалізовуватимуться цього року.

Спостерігається тенденція підвищення активності нашого населення: загальна кількість осіб, які долучилися до проєкту, зросла: в голосуванні взяли участь 1 367 мешканців. Подано 19 проєктів, 18 з яких потрапило на голосування.

В цьому році за перемогу в програмі «Громадський бюджет міста Дружківка - 2019» боролися автори проєктів, що стосуються розвитку освіти, спорту і культури.

Найбільше ідей було представлено в сфері освіти. Серед них - модернізація шкільної їдальні та облаштування комп'ютерного класу, створення кімнати для розвитку дітей Lego Room, центру інтерактивних занять для батьків, придбання інтерактивного устаткування для кабінету української мови та клубу з безкоштовного вивчення англійської мови, оновлення актового залу тощо.