У галузі технологій та розробок постійно щось відбувається, але ми зібрали п’ятірку найцікавіших подій та новин.
У минулі вихідні ми писали про цікаві товари та пропозиції зі світу технологій, а саме чіп для нігтя, розумну ручку та гаджет від коронавірусу. Що ж, продовжимо розглядати цю тему.
Робот-собака в Чорнобилі
Фото – зі сторінки Державного агентства з управління зоною відчуження у Facebook
У зоні відчуження вперше провели випробування автономного робота Boston Dynamics «SPOT». Випробування проводила Дослідницька група Брістольського університету спільно з фахівцями Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ»).
Також під час робіт використовували безпілотні літальні апарати, наземні роботизовані системи, датчики-сканери для оцінки розподілу радіоактивних матеріалів. Проводились радіометричні та геофізичні роботи на території двох секторів пункту тимчасової локалізації радіоактивних відходів «Рудий ліс» та на територіях пунктів захоронення радіоактивних відходів «Підлісний» і «Буряківка. Виконані роботи дозволять оновити карти розподілу радіаційного забруднення на ділянках, де проводилося обстеження.
Samsung та Xiaomi за кількістю проданих смартфонів обігнали Huawei та Apple
У 2020 році Samsung випередив Huawei за кількістю проданих смартфонів. Продажі Huawei впали на 7% за останні три місяці в порівнянні з попереднім кварталом, і на 24% в порівнянні з аналогічним періодом у минулому році.
У той же час продажі Samsung збільшилися на 47% в порівнянні з липнем-вереснем 2020 року.
Китайський бренд Xiaomi обійшов за продажами Apple і вийшов на третю позицію в списку найбільш популярних виробників смартфонів.
В Америці навчилися розпізнавати коронавірус за кашлем
Дослідники технологічного інституту в штаті Массачусетс розробили штучний інтелект, який може розпізнати коронавірус за кашлем. Навіть якщо перебіг безсимптомний, система розпізнає зміни в диханні. Одна з нейронних мереж штучного інтелекту виявляє звуки, пов’язані з силою голосу. Друга прислухається до емоційного стану. Третя – вимірює зміни в диханні.
Вчені кажуть, що штучний інтелект точний на ранніх етапах хвороби. Для цього інтелект вивчив тисячі зразків кашлю та діалогів. У той же час технологію не можна використовувати для визначення остаточного діагнозу.
Електронній ніс для пошуку вибухівки