На сайті 06267 ми сьогодні, до настання дня тиші, ми оприлюднюємо відповіді чотирьох кандидатів на пост Дружківського міського голови, що стосуються вирішення п'яти проблем, які останнім часом дуже часто обговорюються мешканцями міста у різних інтернет-спільнотах.
Ми попросили кандидатів в мери поділитися своїм баченням ефективного вирішення таких проблем, як водопостачання міста, стан міських доріг, бездомні тварини, вуличне освітлення селищ і доступність до об'єктів міської інфраструктури осіб з інвалідністю. Іншими словами, дізналися про те, що б вони зробили в першу чергу для вирішення перерахованих проблем, якщо їх оберуть на посаду керівника міста.
Пропонуємо читачам сайту 06267 дізнатися, як збирається справлятися з названими проблемами кандидат на посаду Дружківського міського голови Віктор Баштовий.
Стан доріг
«Дороги у нас «убиті». Якщо в центрі вони ще в більш-менш задовільному стані, то потрапити, скажімо, у Новогригорівку або до Червоної Зірки на автобусі по розбитим дорогам це рівносильно подвигу. Тому, в першу чергу, потрібно звернути увагу саме на проблемні дороги і негайно зайнятися їх ремонтом, а не кожні півроку «латати» центральні дороги, ремонт яких проводиться абияк саме тому, щоб і далі заробляти на «відкатах». Потрібно обстежити найбільш проблемні ділянки, де найчастіше транспорту ходить, зробити карту і починати поступово ремонтувати дороги з найбільш незадовільним станом полотна. Якщо зараз є ефективні технології для ремонту асфальту, то навіщо «латати» його по-старому. Потрібно також розглянути питання створення місцевого комунального підприємства саме для цієї мети, а не наймати постійно за бюджетні кошти чужих людей для проведення робіт, з якими запросто впоралися би місцеві жителі. Це також створило б в місті додаткові робочі місця, і, відповідно, збільшилися б відрахування до місцевого бюджету.
Бездомні тварини
«Те, як зараз у нас намагаються вирішити цю проблему, із залученням харківського підрядника з сумнівною репутацією, це зразок неефективного використання бюджетних коштів. Їм було перераховано кількасот тисяч гривень з місцевого бюджету, але чи бачимо ми дієвий результат проведеної роботи? Ніякого контролю за використанням коштів: чи виконується робота за договором належним чином відповідно до умов укладеного договору - ніхто не знає. Чи всі бездомні собаки, яких відвезли звідси для проведення відповідних процедур, повернулися в місто? Хто за цим стежить? Ну і звичайно, слід проводити активну роз'яснювальну роботу серед населення щодо дбайливого, відповідального ставлення до домашніх тварин. У нас цим займаються волонтери, а потрібно, щоб в цю роботу активно включилася і міська влада».
Водопостачання
«Потрібно терміново міняти водогін, бо такими темпами постійних поривів місто скоро залишиться взагалі без води. Треба закладати на це кошти перш за все, а не на різні другорядні потреби, які зовсім не потребують термінового вирішення. Потрібно закладати кошти на поетапну заміну водопроводу щорічно, і таким чином ми вирішимо проблему з водопостачанням в місті за лічені роки, а не робити марну працю накладенням «латок» на гнилі труби».
Вуличне освітлення
«Освітлення міських вулиць повинно бути економним, але ефективним, з використанням нових технологій. Потрібно брати активну участь в програмах, запропонованих західними донорськими організаціями, які мають великий досвід в реалізації проектів з енергоефективності, в тому числі і в плані вуличного освітлення. Зекономлені бюджетні кошти можна пустити на рішення інших актуальних для міста проблем - на ті ж дороги або реконструкцію міського водопроводу. На західній Україні цілі міста висвітлюються економічними світильниками, і навіть в нашій області, наприклад, в Бахмуті, Покровську, Краматорську є приклади ефективного використання енергоефективний світлоточок з тими ж сонячними панелями».
Доступність
«В плані доступності до об'єктів міської інфраструктури особами з інвалідністю потрібно активно переймати успішний досвід вирішення подібних проблем як в українських містах, так і за кордоном. Треба уважно вивчити їх методи, застосовність їх досвіду до місцевих умов, скільки це буде коштувати і так далі. Знову ж таки, робити це потрібно не для звіту, а щоб максимально ефективно вирішити наявну проблему з доступністю. Для цього вважаю за необхідне тісно співпрацювати безпосередньо з людьми, що мають інвалідність. Адже саме вони, постійно стикаючись з труднощами доступу до того чи іншого об'єкту в межах міста, краще за інших можуть вказати, що потрібно зробити в першу чергу. І на таке тісне співробітництво з населенням і повинна спиратися міська влада, щоб максимально ефективно і швидко вирішувати поставлені перед містом проблеми».