Керівник Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко сьогодні увечері на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомив, що Бахмут, Вугледар, Краматорськ, Мирноград, Покровськ, Слов’янськ та Слов’янський район віднесені до помаранчевої зони.
Дружківка, Добропілля, Костянтинівка, Лиман, Маріуполь, Новогродівка, Селидове, Соледар, Торецьк, а також Бахмутський, Великоновоселківський, Добропільський, Мар’їнський, Нікольський, Олександрівський та Покровський райони – до жовтої.
Таке рішення було ухвалене на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Нове епідемічне зонування почне діяти з наступного понеділка – з 00 годин 00 хвилин 12 жовтня.
«Пандемія набирає обертів. Стримати її можемо лише спільними відповідальними діями. Не нехтуйте простими правилами: носіть маски, мийте руки, у разі потреби дотримуйтеся самоізоляції, при погіршенні самопочуття повідомте свого сімейного лікаря. Бережіть себе та своїх близьких», - закликав Павло Кириленко.
Тож, з 12-го жовтня Дружківка буде знаходитись вже не в «зеленій», а у «жовтій» карантинній зоні. Що означатиме таке рішення для жителів та бізнесу? Розбираємося.
Що таке "жовта" зона?
"Жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки означатимуть, що у цих регіонах "значне поширення коронавірусу", більшого чи меншого рівня.
У постанові Кабміну від 22 липня є перелік обмежень для кожної із таких зон.
У "жовтій" зоні заборонено:
- Відвідувати будинки для літніх людей, установи, де постійно живуть люди з інвалідністю чи психічними порушеннями, а також установи, які "надають соціальні послуги" (крім екстрених випадків).
- Водночас у "зеленій" та "жовтій" зонах дозволено спортивні змагання, за умови дотримання всіх санітарних норм і щоденного контролю стану учасників змагань.
Водночас додаються обмеження "зеленої" зони, такі як:
- Масові заходи за участю не більше як одна людина на 5 кв. м; відвідувачі мають дотримуватися півтораметрової соціальної дистанції.
- Кіносеанси чи культурні заходи, де в залах буде заповнено більше ніж половину місць.
- Не можна перевозити у будь-якому громадському транспорті більше людей, ніж є місць для сидіння. Перевізник забезпечує, щоб у водіїв були маски, та контролює, щоб маски носили пасажири.
Критерії поділу України на зони за захворюваністю на коронавірус змінив Кабінет міністрів України 12 серпня.