З вами знову наша рубрика «Чим відомий цей день». На календарі – 11 жовтня.
Головні свята України та світу
Сьогодні Міжнародний день дівчаток, який у 2012 році проголосила ООН. Мета – привернути увагу додискримінаціїдівчатоку різних країнах та утиснення їх прав, підвищення обізнаності пронерівність, з якими стикаються дівчата у всьому світі.
В Україні 11 жовтня - День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби, чия робота у період пандемії коронавірусу стала особливо цінною та важливою. Свято встановлено указом Президента України від 5 жовтня 2004 року. Державна санітарно-епідеміологічна служба вже більше 80 років впливає на такі сфери життя як умови побуту та праці, навчання, відпочинок, виховання дітей, спорт, охорона здоров’я.
День художника України – свято усіх митців та діячів образотворчого мистецтва. День художника відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня згідно з указом президента (№ 1132/98) від 9 жовтня 1998р. Доречі, у Слов’янську 9 жовтня до Дня художника відкрився «Осінній вернісаж».
День профспілок України також відзначають у другу неділю жовтня з 2017 року. У цей день традиційно відбуваються конференції, форуми, збори та концерти у середовищі профспілок. В Україні, згідно з «Нарисів історії профспілкового руху в Західній Україні 1817-1939 рр.», перша профспілкова організація виникла восени 1817 року. Вона називалася «Товариство взаємної допомоги членів друкарської справи».
Інші свята та пам’ятні дні: Всесвітній день боротьби з ожирінням(Відзначають з 2015 року за ініціативи Всесвітньої федерації ожиріння), День вечірки.
Знаменні події
- У 1891 році в Стокгольмі відкрито перший етнографічний музей під відкритим небом.
- У 1922 році Директорією Раднаркому введено в обіг червонець.
- У 1931 році Раднаркомом СРСР повністю заборонив приватну власність.
- У 1939 році в Сталіно (нині Донецьк, Україна) на центральній вулиці Артема введена в дію перша тролейбусна лінія.
11 жовтня День ангела імені відзначають: Олександр, Олексій, Анатолій, Антон, Опанас, Валентин, Василь, В’ячеслав, Григорій, Єфрем, Іван, Ілля, Кирило, Лавр, Лука, Марія, Марк, Матвій, Нестор, Микола, Семен, Сергій, Степан, Уляна, Федір.