Майже 74 кілограми сміття за годину зібрали разом шість команд, що на тому тижні взяли участь у змаганнях з плоггінгу у Дружківському сквері «Дитячий».
Плоггінг – це поєднання еко- та фітнес активностей, що полягає в бігу в неквапливому темпі зі збиранням сміття вздовж свого маршруту.
Ініціатором проведення цього заходу стала команда громадської організації «Нова Дружківка».
У кожній команді було по чотири учасника. Таким чином, 24 мешканця міста долучилися до прибирання скверу «Дитячий» від сміття.
«В нашій громаді вже є досвід плоггінгу: команда дівчат, які займаються фітнесом, використовує такий формат та систематично проводить прибирання різних територій, - каже керівник ГО «Нова Дружківка» Сергій Пронкін. - Проте наша команда ініціювала проведення відповідних змагань аби актуалізувати проблему так званої деградації публічних просторів, і місце проведення обиралось символічне. Свого часу сквер «Дитячий» був улюбленим місцем серед дружківчан, як дорослих так і дітей. Зараз він втратив свою популярність. Проводячи подібні заходи ми прагнемо привернути увагу до необхідності змін в плані облаштування публічних просторів та їхнього наповнення».
Змагання з плоггінгу проходили в рамках проєкту «Від участі до дії». Він передбачає проведення соціологічного дослідження, результати якого допоможуть надалі врахувати потреби мешканців щодо облаштування парків, скверів, площ та бульварів, створення регламенту благоустрою відповідних територій, а також – проведення просвітницьких та інформаційно-розважальних заходів.
«Плоггінг – один із низки заходів, які наша команда проведе в ході проєкту «Від участі до дії», – розповіла урбаністка, експертка проєкту, архітекторка за фахом Ганна Павленко. – Сьогодні вкрай важливо розвивати громадські простори на підставі інтересів та потреб людей, залучаючи їх до активної участі у їхній трансформації. Бо саме люди є життєвою силою публічних просторів».
Коментуючи результати заходу, Ганна Павленко розповіла кореспонденту сайта 06267, що урбаністи, аби привернути увагу влади та громадськості до забутих, занедбаних місць, часто ініціюють подібні заходи.
«Чим частіше у таких місцях відбувається активність, тим вище вірогідність того, що там знову завирує життя», - впевнена Ганна Павленко.
Ганна була приємно здивована великою кількість людей, що приєдналися до заходу. Але додає, що на власному досвіді переконалась: до заходів, які передбачають фізичну активність, завжди долучається більше людей ніж до обговорення питань у просто у приміщенні.
Підсумовуючи результати, голова ГО «Нова Дружківка» та координатор проєкту «Від участі до дії» Сергій Пронкін підкреслив, що місто можна порівняти із живим організмом: мешканці, наче кров’яні тільця, які відповідають за перенесення кисню від легень до всіх клітин тіла; публічні простори, наче кровоносна система, забезпечують роботу всього організму та відповідають за обмін речовин.
«Коли парки, алеї, сквери, прибудинкові території багатофункціональні, наповненні людьми, то місто розвивається. У тому випадку, якщо вони одноманітні, не викликають інтересу у людей, то зв’язки порушуються та організм поступово занепадає. Ймовірно, це і стало причиною занепаду Дитячого скверу, тож наша команда намагається наповнити його новою енергією та сприяти позитивним змінам. До речі, про це говорили і учасник змагань – сквер має стати мультифункціональний простором, в якому цікаво знаходитися і дітям, і дорослим», – сказав він.
Проєкт «Від участі до дії» реалізується громадською організацією «Нова Дружківка» за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED).