На другому поверсі центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки, у мультіцентрі «Грайлик», оформлено виставку «Незламний лицар правди і свободи», присвячену українському поету та правозахиснику Василю Стусу.
Тематична інсталяція складається з матеріалів біографічного характеру: колажі словесно-ілюстративного наповнення, книги з описом складної долі українського митця.
Рідкісні біографічні факти, власні спостереження за батьком можна знайти у книзі Дмитра Стуса «Василь Стус. Життя як творчість».
Доповненням до поданих матеріалів є роздрукована сторінка сімейного фотоальбому поетової родини.
Центром інсталяції є куб - символ камери одиночки, в якій Василь Стус просидів цілий рік. Всередині розміщено фотоколаж, на якому копія особистої справи поета, малюнок таборової споруди, фото в роки ув'язнення.
Над уявною камерою - роздрукована поезія В. Стуса «Свіча», пронизана болем і розпачем поета від «божевілля сучасного світу».
З обох боків від темного кубу стоять матеріали про посмертні високі нагороди поета, як доказ несправедливого засудження митця світового рівня.
Для всіх бажаючих поринути у глибокий світ філософських творів поета, на виставці представлене повне зібрання поезій В. Стуса, «Таборовий зошит», збірка поезій «І край мене почує» та інші.
До інсталяції включені матеріали, які доводять, що пам`ять про поета-борця живе і сьогодні: книга роздумів про В. Стуса, фото з вистави «Стусове коло», де в ролі поета - актор і поет Роман Семисал.
Нагадуємо: виставка працює на другому поверсі центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки, у мультіцентрі «Грайлик».
Вхід вільний.