На початку квітня поточного року, коли в Дружківці були зафіксовані перші випадки захворювання на Ковід-19, кореспондент сайта 06267 з’ясовував, до пацієнтів з якими симптомами приїжджає «швидка» під час пандемії коронавіруса і якими індивідуальними засобами захисту забезпечені виїжджаючі на виклики лікарі.
Відповіді на ці питання журналісту надав завідуючий підстанцією швидкої медичної допомоги (ШМД) в місті Дружківка Олег Звоненко.
І ось минуло вже майже три місяці. Карантинні обмеження пом’якшені, але сам карантин не скасовано.
Як з’ясувалося, відбулися зміни і стосовно реагування на виклики працівників швидкої допомоги у порівнянні з тим, як це відбувалося три місяці тому.
Ми вже розповідали, що останні випадки захворювання на Ковід-19 в Дружківці були виявлені у осіб, які не мали симптомів захворювання на коронавірусну інфекцію.
«Раніше, беручи виклик по телефону, наші лікарі перш за все орієнтувалися на епіданамнез, - каже Олег Звоненко. - В першу чергу запитували, чи була людина за кордоном і коли вона звідти повернулася, або бували останнім часом за кордоном люди з її оточення, чи є у людини температура вище за 38 градусів».
Зараз, за словами Олега Володимировича, швидка допомога працює у режимі припущення, що кожна людина, яка викликає бригаду, є потенційно інфікованою.
«Виходячи з цього припущення, - продовжує Олег Звоненко, - наші фельдшери виїжджають на виклики у засобах індивідуального захисту першої лінії - у масках, рукавичках, окулярах, захисних комбінезонах, бахілах».
Що стосується забезпечення співробітників Дружківської підстанції ШМД засобами індивідуального захисту, то, за словами Олега Звоненко, підстанція забезпечена всім необхідним.
З числа тих пацієнтів, що останнім часом були госпіталізовані до лікарень працівниками швидкої допомоги Дружківської підстанції, були підозри на захворювання коронавірусною інфекцією, але ці підозри не були лабораторно підтверджені, сказав завідуючий.