ІФА-тестування дозволяє швидко виявити носіїв коронавірусу

Вчора, 15 червня, під час брифінгу в Донецькій облдержадміністрації начальник відділу стратегічного розвитку департаменту охорони здоров'я ДонОДА Олександр Педенко відповів на запитання кореспондента Дружківського сайту 06267 щодо зміни алгоритму тестування населення на наявність Ковід-19.

Питання стосувалося того, що останні випадки лабораторного підтвердження захворювання на Ковід-19, зокрема в Дружківці, були виявлені у людей, які не мали типових симптомів захворювання.

Чи вплинуло це якось на перегляд алгоритму тестування населення?

За словами пана Педенка, алгоритм вже було переглянуто згідно з наказом МОЗ України. Окрім ПЛР-досліджень, в Донецькій області проводяться так звані ІФА-дослідження. Вони дозволяють швидко встановити, чи людина гостро переносить захворювання на Ковід-19, або в неї вже є імунітет.

«Якщо ІФА-дослідження виявляється позитивним, то проводимо ПЛР-дослідження для повного підтвердження результату. Якщо негативним - людина живе звичайним життям. ІФА-тестування дозволяє зменшити навантаження на лабораторії, що проводять ПЛР-аналізи», - розповів Олександр Педенко.

Щодо масового ІФА-тестування населення, яке Міністерство охорони здоров'я планувало розпочати ще в травні, Олександр Педенко відповів, що про це від МОЗ ніяких розпоряджень не надходило.

«Нових категорій людей для обов’язкового тестування не додано», - повідомив він.

Довідка:

ІФА - імуноферментний аналіз (ELISA) або, точніше, ферментний імуносорбентний аналіз (англ. enzyme-linked immuno sorbent assay, ELISA) — імунологічний метод для визначення наявності певних антигенів шляхом реакції антиген-антитіло. Широко використовується в науково-дослідній роботі та клінічній лабораторній діагностиці.

ПЛР - полімеразна ланцюгова реакція (PCR, метод полімеразної ланцюгової реакції) - це один з найбільш сучасних, чутливих і точних методів діагностики захворювань. Полімеразна ланцюгова реакція здійснюється шляхом використання особливих ферментів, багато раз копіюють фрагменти РНК і ДНК хвороботворних збудників, які містяться в пробах біологічного матеріалу.

Чим ІФА-тести відрізняються від експрес-тестів?

ІФА-тести призначені лише для професійного використання.

Тобто цей тест неможливо буде купити в аптеці, крапнути краплю крові і почекати результату. Він призначений лише для лабораторного професійного використання. Аналіз триває 1,5-2 години.

Цінність імунноферментного аналізу (ІФА) – наявність приладу, більша точність, вища достовірність результату в порівнянні з експрес-тестом, підкреслюють спеціалісти.