Найочікуваніша подія - це чергове послаблення карантину. Але окрім цього в Україні з червня з’являться нові монети, планується відновлення авіасполучення і почнеться автофіксація порушень ПДР.
З червня 2020 в Україні очікуються певні зміни. Головна з них - черговий ступінь виходу з карантину.
Поступовий вихід з карантину
Відсьогодні в Україні мали запрацювати дитячі садочки, спортивні зали, басейни. Також відновлюється рух залізничного транспорту і міжобласні перевезення автотранспортом.
Читайте: Стало відомо, які електрички з 1 червня курсуватимуть в Донецькій області
Вводиться низка правил, яких необхідно дотримуватися в поїздах. Заповнювати будуть не більш як 50 відсотків місць у поїздах. Виняток зроблено для поїзда №7/8 Одеса-Харків, де продається 100 відсотків місць.
Пасажири будуть допускатися до посадки в поїзди тільки в захисних масках. Також при посадці у вагон вимірюватимуть пасажирам температуру. Укрзалізниця запевняє, що поїзди будуть проходити посилену дезінфекцію перед рейсом і після нього. Також посилять обробку постільної білизни під час прання.
За новими правилами, провідники повинні щогодини під час рейсу проводити прибирання: мити санвузли, підлогу в салоні вагона, протирати поручні, дверні ручки, кнопки та інші поверхні. У кожному вагоні повинен стояти санітайзер для пасажирів.
Пасажирам рекомендується якомога менше пересуватися вагонами. Тимчасово в поїздах не пропонуватимуть напої та кондитерські вироби, а окріп за необхідності буде надаватися пасажирам у власний посуд.
Також збільшена періодичність прибирання і дезінфекції приміщень на залізничних вокзалах, де перебувають пасажири. Біля кас повинна бути розмітка для дотримання соціальної дистанції.
Продаж квитків доступний як онлайн, так і в касах. Тепер вони продаються за 90 днів до дати відправлення поїзда. Укрзалізниця не планує подорожчання квитків - тільки планове на літній період.
Окрім того, сам карантин Кабміном впроваджено до 22 червня. Якщо Україна буде готова, то вже в кінці місяця, можливо, ми попрощаємося з карантином взагалі.
Авіасполучення та відкриття кордонів
З 15 червня Україна відновить міжнародне і внутрішнє регулярне авіасполучення, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.
Ідеться про найбільш популярні туристичні напрямки. Зокрема, про Туреччину, Грецію, Кіпр, Грузію. "Більш точні дані протягом тижня озвучимо", - пообіцяв Криклій. За його словами, поки точно не буде відновлюватися авіасполучення з Італією та Іспанією, виходячи з епідситуації, яка там спостерігається.
"Ми відкриваємо напрямки, виходячи з двох умов. Перша, якщо країни відкриваються до нас. Друге - епідеміологічна ситуація", - наголосив міністр.
Криклій також повідомив, що зараз опрацьовується рішення, щоб туристи в аеропорту проходили тест на коронавірус. "Це зручніше, ніж 14-денний карантин. Його можна здати, три-чотири години, і вже можна буде виходити в місто", - говорить глава Мінінфраструктури.
Автофіксація порушень ПДР
Відсьогодні в Україні запрацювала автоматична система фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху (ПДР). Камери на першому етапі встановлені лише в Києві та Київській області - 20 у столиці та 25 в області. Про успішний запуск системи повідомив у понеділок, 1 червня, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у соціальній мережі Twitter.
За даними урядовця, "протягом восьми хвилин 45 камер зафіксували 262 перевищення швидкості".
Загалом у МВС планували облаштувати близько 700 пунктів автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху.
10 гривень в монеті
Національний банк вводить в обіг монети номіналом 10 гривень. Нові монети стануть чинним платіжним засобом на території України з 3 червня 2020 року.
Це буде невелика за розміром і легка монета. Її діаметр становить 23,5 мм, вага - 6,4 грама. Вона виготовлена з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем.
Завдяки більшому діаметру і ребру зі спеціальним великим рифленням її буде легко відрізнити від монет інших номіналів, кажуть в НБУ. На реверсі монети, як і на купюрі з таким же номіналом, зображений портрет українського гетьмана Івана Мазепи. На аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети.
З 3 червня 2020 року банки зможуть отримувати оновлені грошові знаки в НБУ і видавати їх своїм клієнтам.
Обмінювати їх не потрібно. Можна необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і старими банкнотами цього номіналу. Поступово - в результаті природного зносу - десятигривневі банкноти будуть замінюватися в обігу монетами.